Wygraj zestawy dwóch książek: "Krzysio Raper i szalony komputer" oraz "Samuraj Neko"!

Start: 2010-06-22 Koniec: 2010-06-29
Wygraj zestawy dwóch książek:

krzysio Chcecie poznać książkę dla młodych czytelników, którą zachwyca się cała Finlandia? Sięgnijcie po "Krzysia Rapera i szalony komputer"! A jeśli chcecie przeczytać opowieść o szlachetnym samuraju broniącym biednych, która w magiczny sposób przedstawia świat kultury japońskiej i zwraca uwagę na najważniejsze wartości ludzkiego życia - wówczas dla Was przeznaczony jest opublikowany nakładem Wydawnictwa Kojro "Samuraj Neko". Aby zachęcić Was do lektury, zapraszamy do konkursu poświęconego obu publikacjom. 

 

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w naszym konkursie, wystarczy podać hasło promocyjne, które najlepiej oddaje treść jednej z tych książek. Na odpowiedzi czekamy do 29 czerwca 2010. Zachęcamy też do dodawania książki "Samuraj Neko" do własnej biblioteczki (KLIK!)  - na przykład jako książkę, którą chcecie przeczytać. 

 

samuraj O książce "Samuraj Neko:"

„Samuraj Neko” autorstwa Finki Rosy Liksom i fińskiego projektanta Klausa Haapaniemi jest książką zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Napisana w duchu baśni braci Grimm opowieść o szlachetnym samuraju broniącym biednych ludzi w magiczny sposób przedstawia świat kultury japońskiej i zwraca uwagę na najważniejsze wartości ludzkiego życia. Piękne ilustracje o niezwykłych kolorach i kształtach przykuwają wzrok i inspirują wyobraźnię, sprawiając, że baśń ta stanowi wyjątkową lekturę niezależnie od wieku czytelnika. Rosa Liksom jest wielokrotnie nagradzaną fińską pisarką i malarką, autorką powieści, opowiadań oraz scenariuszy filmowych. Studiowała antropologię i nauki społeczne, obecnie mieszka w Helsinkach. Cieszący się międzynarodową sławą fiński projektant i ilustrator Klaus Haapaniemi pracuje na stałe w Londynie. W 2008 r. został wyróżniony w Finlandii tytułem „Grafika Roku” . Samuraj NEKO stanowi pierwszą opublikowaną w Finlandii wspólną pracę obojga artystów. Dobry i sprawiedliwy samuraj Neko chroni mieszkańców wsi Oku przed chciwym możnowładcą Toranagą, który każe go zabić. Neko jednak ucieka, znajduje schronienie w klasztorze mnichów-mistyków, poznaje tajemnice sztuki ninjutsu i staje się wojownikiem ninja. Pewnego dnia wraca, by zmierzyć się z Toranagą. Jest już późno. Tak późno, że nawet psy akita, które podczas snu umieją strzec swojej duszy i ciała, śpią, ułożone w kształt znaku Ki. Noc trwa już tak długo, że pobladło światło gwiazd Drogi Mlecznej. Wieśniacy wciąż siedzą w milczeniu na placu. Wstaje Masahiko, spogląda na nich surowo, po czym w chwili, gdy księżyc już ma zajść za góry Tobu, wskazuje nań ręką. Spojrzenia wszystkich zwracają się w tamtą stronę i cóż widać? Święcący most księżycowy łączy się z palcem Masahiko, a pośrodku stoi jakaś postać. Jest ubrana w czarną pelerynę, trzyma połyskujący flet, u boku przypięty ma sztylet tanto o krótkim ostrzu. Okrzyki strachu i zaskoczenia burzą spokój nocy. Wkrótce mieszkańcy wsi dostrzegają, że owinięta w czarną pelerynę postać to nie duch, ale ninja, znawca wielu tajemnic, szkolony przez mnichów-mistyków. Ninja, szybki i spostrzegawczy wojownik, który w każdych warunkach pokona nawet bardzo potężnego wroga.

 

KLIKNIJ, by kupić tę książkę NAJTANIEJ w naszej księgarni internetowej!

Informujemy, że laureatami konkursu są:
- Marek Kucharz z Krakowa
- Adam Majcherek z Przemyśla
- Mirosław Kot z Tczewa < br /> Serdecznie gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

Książka
Samuraj Neko
Rosa Liksom i Klaus Haapaniemi