Bajki z Zielonego Lasu

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014-05-21
ISBN: 978-83-7778-688-8
Dodał/a książkę: czytam

„Bajki z Zielonego Lasu” to debiut literacki Piotra Rubika – zbiór bajek, które znany muzyk napisał dla swoich córeczek i którymi pragnie się podzielić z innymi dzieciakami.

Opowiadanie bajek na dobranoc to jeden z najstarszych i najskuteczniejszych sposobów na budowanie i wzmacnianie więzi z dziećmi. Co jednak ma zrobić rodzic, którego pociechom znudziły się już znane historie o Czerwonym Kapturku i księżniczkach? Jak sprostać oczekiwaniom najmłodszych i jednocześnie nie zapomnieć o niezbędnych walorach wychowawczych bajek?

Piotr Rubik podsuwa rodzicom kilkanaście propozycji: barwnych opowieści z morałem, które zachwycą dzieci w wieku przedszkolnym. Muzyk zabiera swoich starszych i młodszych czytelników w magiczną, pełną przygód, a jednocześnie kształcącą podróż po Zielonym Lesie. Podążając za Helenką, Alicją i ich przyjacielem – kameleonem Guciem, dzieci poznają nie tylko świat zwierząt, ale też nauczą się wrażliwości i zobaczą, jak łatwo jest rozwiązywać problemy, gdy ma się wokół siebie grono oddanych przyjaciół. Śledząc losy sympatycznych bohaterów okraszone sporą dozą dobrego humoru, najmłodsi mogą w łatwy i przyjazny sposób przyswoić sobie wiele rodzinnych wartości, takich jak miłość, szacunek, odpowiedzialność i zaufanie.

Kup książkę Bajki z Zielonego Lasu

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2014-07-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bajki improwizowane to takie, które powstają w wyniku indywidualnych zamówień słuchaczy. Na wymyślenie ich fabuły twórca ma zazwyczaj niewiele czasu, dzięki czemu opowiedziane przez niego historie są nie tylko spontaniczne, ale również niezwykle zaskakujące. Adresatką pierwszoplanową Bajek z Zielonego Lasu jest Helenka – córeczka znanego polskiego wiolonczelisty, kompozytora muzyki filmowej, teatralnej i pop, producenta muzycznego oraz prezentera telewizyjnego Piotra Rubika. Ci, do których Rubik dotarł na arenie muzycznej, tym razem mają okazję wzbogacić swoje doznania o treści pisane, co bez wątpienia dopełni już istniejący wizerunek znanego artysty. Sięgający po lekturę młody czytelnik udaje się do Zielonego Lasu, gdzie  w towarzystwie Helenki, kameleona Gucia i Alicji podąża szlakiem wielkiej przygody. W pierwszej kolejności wita się z sympatycznymi mieszkańcami szumiących terenów, którymi są: koń Hugo, bóbr Eugeniusz, kaczki – Zuzia, Rózia i Fruzia, pająk Aleksy, rak Ryszard, pies Burek, kot Karol, szczupak Szczepan, krowa Mieczysława, myszka Marysia, kangur Gacek, gołąb Gruchacz… i wiele jeszcze innych – przemawiających ludzkim głosem – zwierząt. Sytuacje opisane w książce dzieci znają z własnego życia, tyle, że w książce koń jeździ na deskorolce, kaczki rapują, krab – niczym karabin maszynowy – rymuje w tempie ...

Opinie o książce - Bajki z Zielonego Lasu

Avatar użytkownika - agaw
agaw
Przeczytane:2015-12-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,