Biegam, bo muszę

„Biegam, bo muszę” to ujęty w formę dowcipnego monologu opis roli stosunkowo dorosłej kobiety we współczesnym świecie, która zmaga się z obyczajowymi przesądami. Temat utraconej miłości i rozpoczęcia nowego, tym razem samodzielnego życia, czego podejmuje się bohaterka książki, może stać się wskazówką dla innych kobiet, które obawiają się zmian w swoim życiu, nawet kiedy nie są do końca z niego zadowolone.

To książka na poły biograficzna, na poły fikcja literacka. A zaczęło się od tego, że autorka – zupełnie przypadkowo! – dzięki bieganiu poradziła sobie z nerwicą…

Od Autorki:
Jeżeli bieganie ci nie pomoże, to nic ci już nie pomoże – takie jest mniej więcej moje przesłanie do współczesnego zdezorientowanego człowieka, wliczając w to kobietę.

Całkiem przypadkiem wyleczyłam bieganiem ciężką nerwicę lękową, chociaż od zawsze byłam antytalentem sportowym.

I taki jest mój przekaz do ludzi: biegajcież!

Pepsi Eliot O Autorce:

Pepsi Eliot – architektka, blogerka, weganka witarianka i biegaczka. Nigdy nie nagradzana. „Przez lata moją fantazję i wyobraźnię brałam za przejawy wybujałej inteligencji. Tak jednak nie jest. Za co z góry przepraszam.”

„Biegam, bo muszę” to jej debiutancka powieść. W przygotowaniu druga, pod roboczym tytułem "Uzdrawiacze”.

Informacje dodatkowe o Biegam, bo muszę:

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2013-04-12
ISBN: 978-83-7805-612-6

Kup książkę Biegam, bo muszę

Biegam, bo muszę - opinie o książce

,,Biegam, bo muszę" to rodzaj powieści, gdzie fikcja przeplata się z prawdą i wieloma współczesnymi tematami zaprzątającymi, trzeba przyznać mało zdyscyplinowaną głowę narratorki. Światopogląd, sposób odżywiania, rola kobiety w codziennym życiu, to tematy migawek, którymi czytelnik jest na okrągło maglowany, do tego językiem jakby z translatora. Książka dotyka poważnych spraw, ale pisana jest z poczuciem humoru i dystansem. Kobieta zostaje zdradzona przez swojego narzeczonego, jednak nie znajdziemy tutaj opisów ostracyzmu i wielkich negatywnych emocji, to wszystko dzieje się jakby w tle, a dla czytelnika podane jest w otoczce humoru. Rozdział nawiązujący do dzieciństwa bohaterki, został ciekawie rozwiązany formalnie, gdyż pisany jest jakby przez nie do końca rozumiejące pewne oczywiste dla dorosłych sprawy, dziecko. Całkiem zaś dojrzała kobieta, któregoś dnia budzi się i uświadamia sobie, że nie jest już młoda, a do tego rzuca ją wieloletni narzeczony. Możemy się tylko domyślać jak bardzo sytuacja utraty mężczyzny i jednocześnie stabilności finansowej, tak na prawdę dotyka bohaterkę, która do tego od dziecka choruje na silną nerwicę lękową.
Avatar użytkownika - dzika
dzika
Przeczytane:2013-06-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Początki trudne, myślałam już, że się nie przebiję, ale po pewnym czasie nieoczekiwana nagroda za wytrwałość. Jakaś szajbuska napisała książkę dla mnie dedykowaną, może będę uratowana. Świetna książka
Ciekawy opis, czy książka jest równie niezwykła ?
O tak, coś dla mnie. Biegałam przez kilka lat i mam zamiar biegać dalej. Tyle że teraz wyłącznie dla siebie ;).
Avatar użytkownika - edytadt
edytadt
Przeczytane:2023-11-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023, 26 książek 2023,

Przeczytałam obydwa wydania i smuci mnie to, że w nowym wydaniu jest o 87 sron mniej oraz nie ma rysunków/ilustracji Pepsi, które same w sobie są bezcenną wartością!

Pepsi człowiek orkiestra, renesansu, wielu talentów!

W lakoniczny i swój własny, jedyny, niepowtarzalny i nie do podrobienia sposób tuninguje/ upgrajduje i porywa rzesze ludzi w tym mnie bez reszty.

Jedyne moje zażalenie wynika z mylnego założenia, że w lekturze tej książki znajdę porady w wersji analogowej/ papierowej, które znam z filmów i bloga Pepsi Eliot - 4 szklanki, PP, ... .

Moim wielkim zaskoczeniem było i jest nadal, że Pepsi podzieliła się ze swoimi czytelnikami, tyloma szczegółami ze swojego życia prywatnego. Cieszę się, że książka kończy się happy endem i jej bohaterowie żyją długo i szczęśliwie.

Uściski i wyrazy miłości!!! <3<3<3 dla wszystkich, a w szczególności Pepsi przez wszystkich najukochańszego freaka!