Blog osławiony między niewiastami

Wybór najlepszych i najśmieszniejszych tekstów Artura Andrusa z jego bardzo popularnego bloga internetowego - swoiste "Dzieła wybrane".

Blog osławiony między niewiastami Artura Andrusa to nie tylko papierowy wybór najlepszych tekstów z jego popularnego bloga, ale także jakby "Dzieła wybrane". W książce, oprócz przewrotnych, rymowanych i nierymowanych tekstów blogowych, znajdziemy też Andrusa-mniej-znanego (m.in. felietony dla policji i lekarzy) oraz Andrusa-bardzo-popularnego (choćby teksty piosenek, które szturmem zdobywają polskie listy przebojów). Andrus poprosił wydawcę, żeby w książce nie zamieszczać rysunków ani zdjęć. Jest to wyraz jego szacunku dla czytelników. - Ale proszę zostawić trochę wolnego miejsca, tak, żeby każdy mógł sobie sam coś narysować. Nie narzucajmy czytelnikom tego, co mają oglądać, wystarczy, że narzuciliśmy im to, co mają czytać! - mówił wyraźnie poruszony podczas przygotowań do druku. Poruszenie Andrusa zostało utrwalone na pamiątkowym zdjęciu, którego jednak w książce nie publikujemy, bo jest poruszone. Każdą stronę tej książki przenika typowo andrusowska ironia naiwna, Andrus jako rodowity warszawiak z Sanoka jest klasycznym typem sympatycznego cynika, który najchętniej żartuje nie z innych, a z samego siebie.

Od niedawna jestem narciarzem. Kolega prawnik (a zimą również instruktor) twierdzi, że biorąc pod uwagę moje umiejętności i styl jazdy, nazywając siebie ,,narciarzem", narażam się na proces cywilny o naruszenie dobrego imienia przedstawicieli tej dyscypliny sportu.
Fragment książki

Artur Andrus - dziennikarz, poeta, konferansjer, radiowiec, autor tekstów kabaretowych, felietonów i piosenek. Współautor jednego z największych bestsellerów minionego roku - wywiadu-rzeki z Marią Czubaszek (,,Każdy szczyt ma swój Czubaszek"). Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych postaci na polskiej scenie kabaretowej.

Informacje dodatkowe o Blog osławiony między niewiastami:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-07-04
Kategoria: Rozrywka, humor

Kup książkę Blog osławiony między niewiastami

Blog osławiony między niewiastami - opinie o książce

Avatar użytkownika - Elina44
Elina44
Przeczytane:2015-10-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015 ,
Zbiór wpisów z bloga Artura Andrusa. Świetnie się czytało. Wolę wydrukowaną wersję, niż jeśli miałabym czytać na ekranie komputera. Uwielbiam autora. Jego teksty piosenek i wierszy bardzo mnie rozśmieszyły. Cześć pisana prozą też była dobra. Porusza bardzo różne tematy. Polecam na poprawę humoru i nabranie dystansu do rzeczywistości.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-12-20, 52 książki 2014,
Na początku byłam zachwycona. W miarę czytania jednak humor stawał się jednostajny, momentami zaczynało go brakować lub był zastępowany mędrkowaniem. W efekcie była to książka, którą czytałam najdłużej ze wszystkich i głównie w poczekalniach. Zachęcam zatem do lektury początku i pozostania w niedosycie.
Avatar użytkownika - kobra18
kobra18
Przeczytane:2014-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Książka jest bardzo miła w odbiorze. Składa się z krótkich wpisów zamieszczanych co jakiś czas przez autora na jego logu - tu zebrana w jedną całość. Nie można czytać jej ciągiem, lepiej delektować się powoli z przerwami (na wyciągnięcie wniosków). Można znaleźć tu wiele ironicznych i sarkastycznych wypowiedzi, które są odzwierciedleniem samego autora i rozśmieszają do łez. Przy książce spędziłam kilka miłych wieczorów i wiele cudownych popołudni.
Avatar użytkownika - emiliakwiatek
emiliakwiatek
Przeczytane:2019-06-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Artur Andrus -- mistrz satyry i inteligentnego żartu. Jestem wielką zwolenniczką jego twórczości, zarówno literackiej, muzycznej, jak i kabaretowej. Książka napisana w bardzo prosty sposób, którą zrozumie każdy. Zawiera niezliczoną ilość humoru i nie da się jej przeczytać bez uśmiechu na twarzy. Polecam każdemu jako antidotum na zły nastrój!

Avatar użytkownika - jf23
Przeczytane:2014-02-13, Ocena: 3, Przeczytałam, x przeczytane 2013,
Antylopa z Podbeskidzia
Artur Andrus0
Okładka ksiązki - Antylopa z Podbeskidzia

Podczas swoich występów Artur Andrus odwiedził wiele zakątków Polski. Z tych wyjazdów przywiózł nie tylko wspomnienia, lecz także lokalne gazety, które...

Bzdurki, czyli bajki dla dzieci(i)innych
Artur Andrus0
Okładka ksiązki - Bzdurki, czyli bajki dla dzieci(i)innych

Czerwony Kapturek, od ślubu z gajowym zwany Żoną Zielonej Czapki, w imieniu bohaterów starych bajek stanowczo domaga się nowych historii. Bo ile...