Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Tom 1 cyklu Dzieje Pirata Rabarbara

UWAGA, TU SIĘ PIRACI!!!

Książki o Rabarbarze, ilustrowane przez Edwarda Lutczyna, powstały w latach osiemdziesiątych, zdobywając niebywałą popularność, do czego przyczyniało się czytanie w radiu, adaptacje sceniczne i adaptacja telewizyjna. Zabawny, swojski pirat stał się postacią kultową, a dowcipne cytaty z książek weszły do codziennych rozmów.

Niepokorny marynarz Rabarbar zbuntował się przeciw kapitanowi Octowi, uciekł ze statku „Kaczy Kuper” i postanowił zostać piratem. Pokonując niebezpieczeństwa, powrócił do swej żony Barbary, wkrótce doczekał się synka, Krztynka, i najchętniej spędzałby czas na spaniu, paleniu fajki nabitej grochowinami z pieprzem oraz jedzeniu ukochanej grochówki, jednak – jak przystało na pirata – musiał od czasu do czasu wyprawić się w rejs, a każda taka wyprawa obfitowała w barwne przygody, które zapewnią czytelnikom wiele śmiechu.

Patronat medialny:

miesięcznik KUMPEL www.qlturka.pl; www.miastodzieci.pl; księgarnia dziecięca www.badet.pl; www.skarbydzieci.pl; www.granice.pl

Informacje dodatkowe o Burzliwe dzieje pirata Rabarbara:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2012-07-16
Czas trwania:2 godziny 26 minut min.
Czyta: Modest Ruciński
Język oryginału: Polski
Ilustracje:Edward Lutczyn

Kup książkę Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Burzliwe dzieje pirata Rabarbara - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2016-07-11, Ocena: 5, Przeczytałam,
bardzo fajna lekturka na lato
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2023-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023, Dla dzieci, Mam,

Niewielu pamięta, że polska literatura dziecięca może pochwalić się własnym dobrotliwym piratem Rabarbarem, który ulega tylko żonie Barbarze. Książka zawiera kilka opowiadań z humorem.

Avatar użytkownika - planka1981
planka1981
Przeczytane:2015-10-26, Przeczytałam, 2015,
Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara
Wojciech Witkowski0
Okładka ksiązki - Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Rabarbar w towarzystwie szczura pokładowego Apolla wyrusza w rejs dookoła świata. Sława Rabarbara sięga daleko, więc gdziekolwiek pirat przypłynie na swojej...

Historia administracji w Polsce. 1764-2020. Wydanie rozszerzone
Wojciech Witkowski0
Okładka ksiązki - Historia administracji w Polsce. 1764-2020. Wydanie rozszerzone

Nowoczesny podręcznik akademicki przeznaczony dla studentów administracji, prawa i historii. Wydanie rozszerzone zawiera część zatytułowaną Ustrój administracji...