Powszechna historia ustroju. Wybór źródeł

Myślą wiodącą opracowania jest powiazanie z układem oraz treścią podręcznika Powszechna historia ustroju i zilustrowanie materiałem, głownie normatywnym, omawianych w nim ustrojów państwowych, poszczególnych instytucji oraz obszarów życia publicznego przeszłych epok. Książka daje Czytelnikowi możliwość spojrzenia na omawiane instytucje

z perspektywy bezpośredniej analizy tekstu źródłowego w kontekście ujęcia rzeczowo-instytucjonalnego. Analiza i interpretacja tekstu normatywnego zostały umiejscowione

w konkretnym obszarze terytorialnym, a także rzeczowym. Obszerny wybór, liczący 299 pozycji, został podzielony na pięć części.

Książka jest przeznaczona dla studentów prawa oraz innych kierunków w obszarze nauk społecznych i humanistycznych. Może służyć zarówno w przygotowaniach egzaminacyjnych, jak i na seminariach magisterskich oraz doktorskich. Dzięki obszernemu i głębokiemu przedstawieniu tekstów (od progu Średniowiecza po wiek XX) może być także pomocą

dla prawników bądź historyków, którzy w analizach przeszłości widzą sens i możliwość rozwiązań problemów współczesnych.

Źródłowe dopełnienie podręcznika Mariana Klementowskiego Powszechna

Powszechna historia ustroju. Wybór źródeł - opinie o książce

Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara
Wojciech Witkowski0
Okładka ksiązki - Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Rabarbar staje się piratem coraz bardziej udomowionym - szybko wraca z morskich wypraw do swej żony Barbary i synka Krztynka, zajmuje się domem, chodzi...

Burzliwe dzieje pirata Rabarbara
Wojciech Witkowski0
Okładka ksiązki - Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

UWAGA, TU SIĘ PIRACI!!! Książki o Rabarbarze, ilustrowane przez Edwarda Lutczyna, powstały w latach osiemdziesiątych, zdobywając niebywałą popularność...