Cztery zbrodnie na cztery pory roku

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-01-31
ISBN: b.d.
Dodał/a książkę: czytam

Oto pierwsza w historii książka, która powstała specjalnie z myślą o osobach czytających ebooki w abonamencie. „Cztery zbrodnie na cztery pory roku” to zbiór kryminalnych opowiadań napisanych przez Zbrodnicze Siostrzyczki.

Zbrodnicze Siostrzyczki to doskonale znane czytelnikom Marta Guzowska (wcześniej wydała nakładem W.A.B. Ofiarę Polikseny i Głowę Niobe, za tę pierwszą powieść uhonorowana została Nagrodą Wielkiego Kalibru ) i Agnieszka Krawczyk (autorka powieści obyczajowych i kryminałów, które ukazały się m.in. w wyd. SOL). Wybór tematyki jest nieprzypadkowy – to właśnie w kryminałach specjalizują się autorki, ta kategoria jest zdecydowanie najpopularniejsza wśród osób, korzystających z subskrypcyjnego dostępu do ebooków. Zbrodnicze Siostrzyczki doskonale bawią się krótką formą, proponując czytelnikom kryminalne zagadki, które rozwiązać można w tempie partii szachów błyskawicznych. Każda pora roku przynosi nieoczywistą zbrodnię, za którą kryją się skryte w odległej przeszłości motywy lub… przypadek. Zło czaić się może zarówno w ekskluzywnym domu spokojnej starości, jak i w zapuszczonym ośrodku wczasowym.

Autorki o ebooku:

Marta Guzowska: Dostałam na urodziny czytnik i zakochałam się w ebookach. Chciałam zobaczyć, jak to jest, kiedy moje opowiadania wychodzą tylko w wersji elektronicznej.

Agnieszka Krawczyk: Ja jestem nieuleczalnym molem książkowym, a czytnik po prostu zmienił moje życie. W sprzyjających okolicznościach (mąż z dzieckiem u teściów na weekend) potrafię czytać książkę w dzień, góra dwa. Legimi to spełnienie moich snów o czytaniu bez ograniczeń za przystępną cenę. Wykupujesz abonament, który kosztuje mniej więcej miesięcznie tyle co pół książki i można czytać, czytać, czytać…

Ebook Zbrodniczych Siostrzyczek został wydany wyłącznie w wersji elektronicznej i jest dostępny jedynie w księgarni Legimi.com. Książkę można czytać w abonamencie jak i w tradycyjnym modelu sprzedaży detalicznej.

Kup książkę Cztery zbrodnie na cztery pory roku

Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2014, Czytam z Legimi ,
Cztery zbiory liczące po cztery opowiadania kryminalne, wydane wyłącznie w wersji elektronicznej, dostępne tylko w jednej księgarni internetowej. Cztery zbrodnie na cztery pory roku. Taki eksperyment literacki proponują miłośnikom kryminału dwie Zbrodnicze Siostrzyczki - Agnieszka Krawczyk i nagrodzona w tym roku Wielkim Kalibrem Marta Guzowska. I choć antologia ta nie jest wolna od "grzechów" charakterystycznych dla zbiorów opowiadań, eksperyment obu pań należy uznać za całkiem udany. Na wiosnę Agnieszka Krawczyk proponuje "Drzewo samobójców" - krótką kryminalną etiudę, w której autorka zabiera czytelników do luksusowego domu starców. W jaki sposób wiążą się ze sobą uznane za naturalne zgony kilkorga dawnych przyjaciół? Czy rzeczywiście ich przyczyna była naturalna? A może ktoś dopomógł staruszkom w przejściu na tamten świat? Agnieszka Krawczyk w swym opowiadaniu sprawnie buduje atmosferę i napięcie. I choć zakończenie może wydawać się przewidywalne, to jednak zbiorek otwiera opowiadanie wzbudzające apetyt na więcej. "Kwestia czasu", którą Marta Guzowska proponuje na upalne lato, to tak naprawdę monolog pewnej sprzątaczki studiującej zarządzenie i podczas pracy molestowanej często przez przełożonego. Czy dziewczyna z ambicjami uwolni się spod jarzma niecnego Pawłowicza? I jakie znaczenie w całej historii odegra niezwykła rzeźba? O tym można przekonać ...

Opinie o książce - Cztery zbrodnie na cztery pory roku

Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2014-07-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Zbyt krótkie, wprost nowelki a nie opowiadania.