Okładka książki - Demokrator

Demokrator

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-07-20
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788362730483
Liczba stron: 496
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Matrix pisany cyrylica

Gociek odwazył sie poprowadzic ,,Demokratora" w oryginalnej stylizacji na rosyjska skazke wykrecona w narzedzie totalitarnej propagandy. Iro- nia tego chwytu jest bardziej przewrotna, niz sugeruja dorazne odczy- tania powiesci; one z czasem zblakna, a pozostanie mocna metafora XXI-wiecznej postdemokracji.

Jacek Dukaj

,,Demokrator" to powiesc fantastyczna. Ale, Towarzyszu Gociek, uwazaj- cie! Jesli Wasza kniga wpadnie w rece Władimira Władimirowicza, moze byc z Wami krucho. Przed drzwiami moga pojawic sie ,,zielone ludziki", a sasiedzi ogłosza referendum w sprawie eksmisji z mieszkania.

Bogdan Rymanowski, ,,faszysta z Polszy"

Gociek zadebiutował potezna powiescia. Wszystko w niej zaskakuje: temat, jego ujecie, forma i humor. Jest ,,Demokrator" pamfletem na dzisiejsza Rosje i wczorajsze Sowiety, na wielkoruski szowinizm, kult siły i robienie w bambuko społeczenstwa, na wielkoskalowosc wszystkiego: oszustwa, zbrodni i naduzyc władzy.

Marek Oramus  

Kup książkę Demokrator

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Demokrator

Inne książki autora
Kreta subiektywnie
Piotr Gociek0
Okładka ksiązki - Kreta subiektywnie

Kreta subiektywnie - czyli wesołe zapiski dyletanta. Przewrotna opowieść o wyspie, na której im więcej zobaczysz, tym więcej pozostaje do odkrycia ...

Pogrobowcy. Po co partii Petru Polska
Piotr Gociek0
Okładka ksiązki - Pogrobowcy. Po co partii Petru Polska

- Czy Nowoczesna to nowa wersja Platformy Obywatelskiej? - Co ją łączy z dawnym KLD, a co z Unią Wolności? - Kim jest Ryszard Petru? Nowym Nikodemem...

Reklamy