Dokąd zmierzasz?

OD AUTORKI:

Historia Dokąd zmierzasz mogła rozpocząć się już w czerwcu 1979 roku. Całą noc słyszałam, jak nieprzebrany ludzki potok wędrował ulicą Żwirki i Wigury w stronę warszawskiego lotniska. A potem wybuchła wrzawa, bo nadjeżdżał samochód z Ojcem Świętym. Pamiętam, jak wołałam: „Pobłogosław mnie". A Jan Paweł II hojnie rozdawał błogosławieństwa. Kilkanaście lat później dotarliśmy całą rodziną do Rzymu. Przeżywaliśmy trudy drogi tak jak pradziadek Maciej, który wędrował do Wiecznego Miasta na przełomie wieków. Jan Paweł II pobłogosławił moje obydwie córki.
Nieoczekiwanie dla mnie w 2009 roku poszłam na pielgrzymkę do Częstochowy. Wróciłam do domu z poranionymi stopami, ale lekkim sercem, choć początkowo bałam się podjętego trudu prawie trzysta kilometrów pieszo w atmosferze modlitewnego skupienia wśród nieznanych osób. Tego lata dowiedziałam się, że prababcia Maria ponad dwadzieścia razy pielgrzymowała na Jasną Górę.
Z tych doświadczeń rodziły się przez lata teksty kolejnych rozważań stacji Drogi krzyżowej i tajemnic różańca. Dzięki pomocy przyjaciół zostały wydane w postaci audiobooków. Jan Szyma z Częstochowy niejednokrotnie nakłaniał mnie do książkowej publikacji. Jego starania zrealizowały się, gdy artyści malarze udostępnili mi swoje dzieła do tego albumu.
Z rozmów z Kardynałem Marianem Jaworskim dowiedziałam się, że marzeniem Ojca Świętego było, aby rozważania Męki Pańskiej towarzyszyły ludziom codziennie. Po rozmowie z Księdzem Biskupem Józefem Zawitkowskim zdecydowaliśmy się zadedykować naszą pracę Janowi Pawłowi II.
Album Dokąd zmierzasz jest podziękowaniem Polaków za dar obecności Jana Pawła II. To także wyraz jedności, którą przeżywać będziemy 27 kwietnia 2014 roku. Tego dnia bowiem nasz wielki Rodak, który poprzez modlitwę, uśmiech i cierpienie uczył nas, jak żyć, zostanie ogłoszony przez papieża Franciszka świętym.

Informacje dodatkowe o Dokąd zmierzasz?:

Wydawnictwo: Apostolicum
Data wydania: 2014-03-14
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7031-896-3

Kup książkę Dokąd zmierzasz?

Dokąd zmierzasz? - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2014-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
Na razie powala na kolana... a jestem w 1/3 części książki... piękna od początku do końca:)