Dziesięć stron świata

Dziesięć stron świata i dziesięć historii. Losy piętnastolatków żyjących w różnych miejscach na ziemi: w Indiach, na Ukrainie, w Finlandii, w Stanach Zjednoczonych czy w Senegalu.

Kolumbijka Cesaria jest prostytutką zamieszaną w handel narkotykami, ale marzy, by zostać tancerką samby.
Mieszkający w USA Palestyńczyk Madżid wbrew swojej woli jest przygotowywany do zamachu terrorystycznego.
Japończyk Aki pomaga swojemu bratu uzależnionemu od Internetu i żyjącemu w izolacji od świata.
Ślub matki z wieloletnią przyjaciółką to problem, z jakim musi sobie poradzić Dunka Emma.
Wśród młodych bohaterów jest także Piotrek z Warszawy, którego chęć zdobycia szybkich pieniędzy skłania do złamania własnych zasad.

Anna Onichimowska, poetka, prozaik, autorka książek dla dzieci i młodzieży, przewodnicząca polskiej sekcji IBBY (International Board on Books for Young People), także członek Kapituły Konkursu. Za książkę Dobry potwór nie jest zły otrzymała Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego dla najlepszej książki dla dzieci roku 1995. Jej Hera, moja miłość (2002) długo utrzymywała się na listach bestsellerów. Onichimowska jest również autorką wielu słuchowisk dla Teatru Radiowego, zbiorów wierszy dla dzieci, utworów dla dorosłych.
Mieszka w Warszawie, bardzo wiele podróżuje.

Informacje dodatkowe o Dziesięć stron świata:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010-03-03
ISBN: 978-83-247-1978-5

Kup książkę Dziesięć stron świata

Dziesięć stron świata - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2015-07-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, WYZWANIE 2015-52 książki,
Zbiór rozpoczyna opowiadanie o prostytutce Cesarii, która marzy o zostaniu królowa samby. Opowiadanie budzi gęsią skórkę, kiedy dziewczynie udaje się wyrwac w stronę marzenia, ale jej miejsce w pubie zajmuje jej 13-letnia siostra Manuela. Bardzo podobało mi się opowiadanie "Anla - Miecz Tuaregów", którego bohaterka oprócz umiejętności wykonywania skomplikowanych działań matematycznych bez użycia kartki i długopisu, ma także znakomitą pamięć wzrokową. Tylko, że jest murzynką i jej rodzina uważa to za dziwactwo, które najeży ukrywać. Ogłoszenie o konkursie rozbudza w dziewczynie marzenie o nauce, a zupełnie ignorujący ją dotąd biały "pańczyk" wspiera ją w jej pragnieniu. To niezwykle ciepła opowieść, dająca nadzieję na to, że na świecie jest dobro.
Avatar użytkownika - anikirax
anikirax
Przeczytane:2013-01-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Duch Starej Kamienicy
Anna Onichimowska0
Okładka ksiązki - Duch Starej Kamienicy

Wciągająca, zabawna i pouczająca książka dla dzieci wielokrotnie nagradzanej, w kraju i za granicą, autorki. Opowiada o duchu Maćku, który co prawda nie...

Kubuś Puchatek. Pierwsze kroki w świat. Ze Skarbczyka Walta Disneya
Anna Onichimowska0
Okładka ksiązki - Kubuś Puchatek. Pierwsze kroki w świat. Ze Skarbczyka Walta Disneya

Kolekcja sześciu opowiadań z serii edykacyjnej. .... Puchatek nazywa po imieniu te wszelkie niewiadome nękające przedszkolaka, próbując w ten sposób oswoić jego lęki....