Dziewczyna na Times Square

Paullina Simons, mistrzyni opowiadania pięknych historii, przedstawia czytelnikom kolejną wciągającą powieść. Życie głównej bohaterki Lily Quinn płynie spokojnym, monotonnym rytmem. Do czasu, aż zagoszczą w nim dramatyczne wydarzenia: w zagadkowych okolicznościach zaginie jej współlokatorka, u drzwi pojawi się nowojorski policjant Spencer Patrick O'Malley, na jaw wyjdą skrywane rodzinne tajemnice... Życie Lily Quinn odmieni się radykalnie, bo zagadkowy los przynosi jej zarówno chorobę, jak i fortunę, ale też stratę i wielką miłość

Informacje dodatkowe o Dziewczyna na Times Square:

Dziewczyna na Times Square - opinie o książce

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2017-02-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2017,

Lily kocha malować, studiuje sztukę, w życiu prywatnym nie jest szczęśliwa, porzucił ją chłopak, sama uciekła od matki alkoholiczki, rodzina jest zapatrzona w siebie, odrzuca młodą dziewczynę dlatego Lily pomieszkuje z dziewczyną o której niewiele wie, jednak nie przeszkadza jej to do czasu kiedy współlokatorka wychodzi z domu i zapada się pod ziemię. Podczas gdy trwają poszukiwania, Lily ciężko pracuje, tak by zarobić na utrzymanie siebie i mieszkania, nie zważa na swoje zdrowie, aż trafia do szpitala, a tam okazuje się, że jest chora na białaczkę. Przewrotny los daje Lily ogromną wygraną na loterii.

To powieść o dojrzewaniu poprzez chorobę i zderzeniu się z problemami życiowymi, które zawsze przychodza wtedy kiedy zajmnij się ich spodziewamy.

Czy Lily wyjdzie z tej walki zwycięsko?

Avatar użytkownika - Wicia
Wicia
Przeczytane:2015-02-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jedna z moich ulubionych książek- daje do myślenia i sprawia, że docenia się każdy kolejny, dany od losu dzień...
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-10-05, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Dziewczyna na Times Square to kolejna powieść Paulliny Simons która zachwyca. Wydaje się, że będzie to zwykła historia o kobiecie, która szuka miłości, swojej tożsamości i miejsca na świecie. I jest tak, ale ta historia jest głębsza i bardziej wyrazista. Sama Lily nie jest płytką młodą dziewczyną, a kobietą skomplikowaną, ciągle niepewną siebie samej. W tej książce znajdziemy podpowiedź o tym jak powinniśmy cieszyć się życiem. Polecam!
Avatar użytkownika - barbara211
barbara211
Przeczytane:2014-12-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
świetna lektura. Autorka wczuwa się w ból cierpiącej na białaczkę Lily - młodej dziewczyny, która oprócz nagłej choroby przeżywa osobiste dramaty. Nagłe zniknięcie przyjaciółki, tajemniczy związek brata z zaginioną, problemy z matką ... zdaje się być pasmem nieszczęść, z którymi w ciężkiej chorobie Lily musi się zmierzyć. Polecam na długie wieczory.
Avatar użytkownika - lirith
lirith
Przeczytane:2012-09-01, Ocena: 5, Przeczytałem,
Jak każda książka Paulliny Simons świetna. Czyta się szybko. Razem z bohaterką przeżywamy, cieszymy się płaczemy.Warta przeczytania.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2012-08-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Temat poruszony przez autorkę jest trudny i naprawdę nie łatwo jest przenieść na papier emocje i odczucia targające bohaterką do ostatnich stron. Simons to potrafiła.
Avatar użytkownika - RenKa76
Przeczytane:2015-10-30, Ocena: 4, Przeczytałam, moje 52 motywacje,
Jeździec Miedziany
Paullina Simons0
Okładka ksiązki - Jeździec Miedziany

Pierwsza część trylogii o wielkiej miłości Rosjanki i Amerykanina.Uczucie, które pozwoliło przetrwać koszmar blokady Leningradu.Epicka narracja...

Bellagrand
Paullina Simons0
Okładka ksiązki - Bellagrand

Zrezygnowali ze wszystkiego, by być razem, lecz miłość była tylko początkiem... Gina, imigrantka z Włoch, niezależna, wrażliwa i silna, rozpaczliwie pragnie...