Okładka książki - Królewny z Biblii

Królewny z Biblii

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2016-04-07
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788363579708
Liczba stron: 128
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Prawdziwe biblijne historie o królewnach Pana Boga.

Małe królewny pokochają opowieści o kobietach z Biblii. Poznają lojalną Rut, mądrą Deborę, śmiałą Esterę… i wiele innych.

Co najważniejsze, dzięki tej książce odkryją, że one też są królewnami – córkami Króla. Czytając te historie, nauczą się kochać Boga i zachowywać Jego słowa.

Lustereczko, powiedz przecie,
Kto jest najbardziej wyjątkową królewną na świecie?
I ty, dziewczynko, możesz być jak królewna,
Bo jesteś córką Króla, bądź tego pewna.

Otwórz książkę i poczytaj córce, aby zapragnęła być prawdziwą królewną Boga.

Kup książkę Królewny z Biblii

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Nidaba
Nidaba
Przeczytane:2016-05-05, Przeczytałam,
Ile biblijnych bohaterek potrafisz wymienić?   Na pewno Ewę, Sarę, Maryję, może Elżbietę i Marię Magdalenę…   Tymczasem na kartach Pisma Świętego pojawia się o wiele więcej kobiet – ważnych i godnych uwagi, choć tak często zapominanych. Jak Hagar – wygnana na pustynię, ale nie opuszczona przez Boga. Albo chętnie służąca pomocą Rebaka czy lojalna wobec teściowej Rut. Jest i pouczająca króla Chulda, pełniąca rolę sędziego Debora, a także dbająca o pokój Abigail. W dodatku wiele z dziewcząt i kobiet wspomnianych w Biblii pozostało anonimowych, a przecież i one mogą inspirować: ucząc gościnności jak pewna Szunemitka, wierności jak służąca Naamana czy hojności jak wdowa oddająca swój ostatni grosz.   Bez wątpienia wiele z nich dokonało rzeczy godnych naśladowania. Niektóre zostały obdarzone łaską czy błogosławieństwem, dzięki czemu ich historie mogą dziś przynosić nadzieję – zwłaszcza ludziom zagubionym lub samotnym. I choćby dlatego dobrze do tych opowieści wracać, przybliżając je nawet najmłodszym czytelnikom.   Atrakcyjną formę przekazu dla tych niekoniecznie popularnych obecnie treści znalazła Carolyn Larsen, autorka książki Królewny z Biblii. Odwołując się do powszechnego pragnienia małych dziewczynek, już na wstępie zwraca uwagę czytelniczek na ich królewskie pochodzenie. Wyjaśnia: Biblia mówi, że Bóg jest Królem ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Królewny z Biblii

Reklamy