Lalki

Kiedy Monika, ambitna bizneswoman, zostaje matką, postanawia zmienić swój system wartości. Chce się skupić na wychowywaniu dziecka, poświęcić rodzinie i przestać żyć w ciągłym pędzie. Okazuje się jednak, że domowa codzienność to wcale nie beztroska zabawa z córką i delektowanie się każdą minutą, lecz ciężka praca na pełen etat i regularne nadgodziny. Na dodatek ukochany mąż zdaje się nie dostrzegać problemu...

Odskocznią od monotonii i ratunkiem przed nieustannym zmęczeniem staje się nowa pasja. Jaki wpływ na życie młodej matki może mieć otrzymana od tajemniczej sąsiadki... lalka?

Informacje dodatkowe o Lalki :

Lalki - opinie o książce

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2013-08-16, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Sięgając po kolejną książkę z serii Babie lato nastawiałam się na miłą przygodę czytelniczą, niestety rozczarowałam się. Początkowe opisy lalek, a właściwie personifikacja przedmiotów we współczesnej kulturze europejskiej prawie zniechęciły mnie do dalszego czytania. Same perypetie macierzyńskie Moniki, jej próba pogodzenia się z tym, że została w domu i musi ze wszystkim radzić sobie sama trochę podreperowały moje zdanie na temat tej książki.
Avatar użytkownika - anatola
anatola
Przeczytane:2013-06-13, Ocena: 3, Przeczytałam,
Jak dla mnie dość kiepska książka. Ni to thriller, ni babska opowieść.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2018-01-18, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 (70) książki 2018, Obyczajowe, Mam,

Chwilę musiałam się namyśleć, by dać ocenę tej pozycji. Ksiażka opowiada o perypetiach z lalkami młodej mamy exbizneswomen na urlopie wychowawczym.
Przez początek było mi bardzo trudno przebrnąć, gdyż właściwe wydarzenia wymieszane zostały z opisami lalek i różnych rytuałów z nimi związanych. Potem było trochę lepiej i nawet zawiazała się jakaś akcja. Niestety nie byłą zbyt wciągająca. Ksiażka zostałą wydana w serii kobiecej, znanej z obyczajówek i romansów, a tu mamy twór ni to triller ni opowieść o kurze domowej.

Avatar użytkownika - martynia6
martynia6
Przeczytane:2013-03-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
Po kilku pierwszych stronach juz miałam odłożyć tę książke ale nie zrobiłam tego i nie żałuję. W pewnym momencie nie mogłam wręcz przestać czytać! Nie jest to wielkie dzieło literackie a jednak bardzo przyjemna książka do przeczytania w wolnej chwili.