Ludzie Boga

Pod koniec marca 1996 roku z klasztoru trapistów w Tibhirine uprowadzono siedmiu mnichów. Dwa miesiące później, 30 maja, na jednej z dróg w górach Atlas znaleziono odcięte głowy porwanych. Zakonnicy nie byli stroną w wojnie domowej, jaka wówczas wstrząsała Algierią, stali się jednak jej ofiarami. Tę dramatyczną historię opowiedział w "Ludziach Boga" Xavier Beauvois. Film uhonorowany w Cannes [2010] Grand Prix powstał na podstawie wpisów w dzienniku, jaki prowadził Christian de Chergé. Wyborem z tych notatek sporządzanych do ostatnich dni przed porwaniem jest niniejsza książka. To manifest przekonania, że życie człowieka to czas od narodzin do narodzin, czas wypełniony nadzieją, będącą, jak pisał de Chergé, „znakiem owego «dalej» za przejściem, w którym wczorajsza gąsienica staje się wspaniałym motylem”.

Christian de Chergé [1937–1966], francuski duchowny, trapista. Od 1984 roku do śmierci był przeorem wspólnoty w Tibhirine [Algieria] położonej w górach Atlas. Od dnia przybycia do Tibhirine prowadził studia porównawcze między chrześcijaństwem a islamem. Niniejsza książka jest jego swoistym testamentem.

Informacje dodatkowe o Ludzie Boga:

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2011-11-09
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7502-282-7

Kup książkę Ludzie Boga

Ludzie Boga - opinie o książce

Nie jest to lektura prosta, nie należy do książek które czyta się jednym tchem. Wręcz przeciwnie. Do tych głębokich treści się wraca. Dla mnie jest bolesna świadomość, że autorzy tych tekstów jakiś czas potem ponieśli śmierć męczeńską, ale przez to dali pełne świadectwo tego, że do końca wierzyli w sens tego co czynili i komu zaufali.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-12, 52 książki 2013,
To książka traktująca o ważnych sprawach, o których często zapominamy, albo obok których przechodzimy obojętnie. Mnie samemu jest trudno pisać o tej książce, wiedząc że osoby które ją tworzyły nie żyją. Dlatego tym bardziej polecam, aby przekonać się że na świecie istnieją ludzie, którzy wierzą głęboko w to co czynią i głoszą, oraz są gotowi oddać życie za swoją wiarę.
Książki pisane na faktach zawsze mnie intrygują. Może warto zobaczyć również tę?

Ksiazka jest zbiorem pism z lat 1974-1996 ojca Christiana de Chergé ktory w tamtych latach byl przeorem klasztoru benedyktynów. Sa to zapiski w wiekszosci poswiecone poruwnywaniu Biblii i Koranu .Opisuje zaleznosci i roznice ktore w nich sa.Nawoluje do tolerancji wobec innej wiary.O.Chereg'e jest przeorem wspólnoty w Tibhirine gdzie glowna religia jest wlasnie Islam.Piszac te zapiski chce niejako doprowadzic do pojednania wyznawców islamu oraz chrześcijan.Czytajac dowiadujemy sie wielu ciekawych i istotnych rzeczy na temat tych dwoch wyznan i zaskakujace okazuje sie to ,ze obie religie maja tak wlasciewie wiecej wspolnego niz nam sie wydaje.Ksiazka swietna,pozwala na poglebienie i rozszezenie swojego wlasnego osadu czym naprawde jest Islam i ,ze wcale nie jest tak grozny dla innych wiar jak jest przedstawiny obecnie.

Forget Me Not
Julie Soto