Małe lisy

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2013-03-11
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-7536-505-4
Liczba stron: 112
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 4 (2 głosów)

"Małe lisy" to szalona opowieść o nożowniku z podwarszawskiego lasu. A może o rozmarzonej matce i wygadanej singielce? Może o dzieciach, namiętnościach, snach? Albo o zwykłym życiu, którego podskórnym nurtem są groteska i strach? Bez wątpienia to drapieżna proza, która surrealistycznie zakrzywia świat pod płaszczykiem opisu codzienności. Fenomenalną plastycznością języka i wyobraźni Bargielska potwierdza niekwestionowaną pozycję mistrzyni krótkiej formy.

Kup książkę Małe lisy

Opinie o książce - Małe lisy

Avatar użytkownika - ewaglinka1990
ewaglinka1990
Przeczytane:2014-02-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
"Małe lisy" to kolejna książka Bargielskiej, w której autorka konsekwentnie próbuje zawrócić czytelnikowi w głowie - miesza szyk zdania, stosuje nieoczywiste porównania i analogie, porusza tematy tabu. Niepokoją opisywane przez nią rozmowy z dziećmi, a zarazem uspokajają niejednego rodzica (więc nie tylko ja czasami mam dość swojego potomka!). Bargielska opisuje nielinearnie historię matki i żony, która wdaje się w romans z nożownikiem Pajdą. Dziwny to romans, który opiera się na seksie w szałasie w środku lasu, opowiadaniu przez bohaterkę kochankowi wszystkiego, co przeczytała w internecie i jego lakonicznych odpowiedziach. Ale nie romans jest tu osią tej krótkiej książki - są nią historie różnych ludzi, tak nam bliskich i zarazem dalekich. Nie bójmy się przyznać, że nie wszystko można tu zrozumieć i dopowiedzieć. Po lekturze pozostaje niedosyt i pytanie: czy to może być historia kogoś, kogo znam?
Link do opinii
Avatar użytkownika - morgit
morgit
Przeczytane:2014-01-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Taka trochę Masłowska... Nie do końca moja bajka, chociaż nie mogę Bargielskiej odmówić łatwości snucia opowieści. Fajne, że Pajda - pewien tajemniczy nożownik z podwarszawskiego lasu, grasuje gdzieś koło mnie ;)
Link do opinii
Inne książki autora
Szybko przez wszystko
Justyna Bargielska0
Okładka ksiązki - Szybko przez wszystko

Poezja ta zachwyca swoją ulotnością, energicznym dysonansem. Migotliwe surrealistyczne obrazy, kryjące się pod powłoką zgrabnie zestawionych słów, przypominają...

Selfie na tle rzepaku
Justyna Bargielska0
Okładka ksiązki - Selfie na tle rzepaku

W 22 utworach Justyna Bargielska w charakterystycznym, niepodrabialnym stylu dotyka kwestii fundamentalnych, bez patosu mówiąc o metafizycznych niepokojach...

Reklamy