Notatnik i modlitewnik drogowy

Wydawnictwo: Forma
Data wydania: 2013-08-20
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 978-83-63316-43-3
Liczba stron: 144
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

W tym zbiorze tekstów różnej wielkości i różnych gatunków można błądzić bez końca i jest to błądzenie pełne przyjemnych niespodzianek. Spotykamy ludzi znanych i nieznanych, żyjących i zmarłych, zdarzenia realne i fikcyjne, fakty poważne i śmieszne. Otwarta forma opowieści zostawia mi, czytelnikowi, możliwość swobodnej współkreacji, przez cały czas czuję się współautorem tej feeri opowiadań, przypowieści, aforyzmów i wierszy. Waniek te obszary zwiedził doświadczeniem, sprawdził w praktyce i doszedł do tego, że teoretykowi światy się zamykają, a doświadczaczowi (można by tu użyć z Choromańskiego - praktykarzowi) tylko się otwierają.
Jarosław Markiewicz

Przeczytałem cały "Notatnik i modlitewnik drogowy" - miejscami kapitalny, rodzaj dowcipu, który lubię, celne obserwacje, śledzenie absurdów polskich, ta wpleciona parodia powieści, wspomnienie postaci wielkich i mniejszych, itp. Silva rerum ze świeżym powietrzem leśnym.
Krzysztof Lisowski

Znakomity przewodnik po zakamarkach polskiego i nie tylko polskiego życia umysłowego, ale też po wyobraźni autora, który często wkracza w surrealistyczną wyobraźnię, gdzie prawdy odbijają się w krzywym lustrze. Można przy tym wybuchnąć śmiechem, ale można się też zamyślić.

Henryk Bereska

Kup książkę Notatnik i modlitewnik drogowy

Opinie o książce - Notatnik i modlitewnik drogowy

Inne książki autora
Martwa natura z niczym
Henryk Waniek0
Okładka ksiązki - Martwa natura z niczym

Niniejszy zbiór tekstów - pisze we wstępie Autor - jest wyprawą tysiąc lat wstecz i kilkoma postojami w drodze powrotnej. Szkice o ikonoklastach, o Casparze...

Sprawa Hermesa
Henryk Waniek0
Okładka ksiązki - Sprawa Hermesa

Nowa powieść Henryka Wańka to pełna przewrotnej metafizyki książka historyczna z intrygą sensacyjną w tle. Bohaterem Sprawy Hermesa jest działający w szeregach...

Reklamy