Poszukiwany Colin Firth

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2014-06-11
Dodał/a książkę: elibri

Kolejna powieść autorki bestsellerowego ,,Klubu filmowego Meryl Streep" opowiada o mieszkańcach małej nadmorskiej miejscowości w Maine, których elektryzuje wiadomość o planach nakręcenia w ich okolicy filmu z  Colinem Firthem w roli głównej.

Dziennikarka Gemma Hendricks, która straciła pracę i rozstała się z mężem, jest święcie przekonana, że przeprowadzenie wywiadu z aktorem uratuje jej karierę i małżeństwo. Jednak to chwytająca za serce historia dwóch miejscowych kobiet pochłonie ją bez reszty. Bea Crane przybywa do miasteczka po tym, jak dowiedziała się, że była adoptowanym dzieckiem. Z ukrycia obserwuje swoją biologiczną matkę, Veronicę Russo, z którą nie jest jeszcze gotowa się spotkać. Veronica, trafiając w końcu na plan filmowy jako statystka, zmuszona zostaje do przeanalizowania całego swojego życia...

Kup książkę Poszukiwany Colin Firth

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2015-07-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Splecione losy   Colin Firth, doskonale znany wszystkim wielbicielkom literatury jako Fitzwilliam Darcy z telewizyjnej ekranizacji Dumy i uprzedzenia czy Mark Darcy z Dziennika Bridget Jones, stanowi obiekt westchnień setek tysięcy kobiet na całym świecie. Są one gotowe zrobić wszystko, by choć przez chwilę go zobaczyć, by zdobyć jego autograf, czy choćby przebywać w tej samej miejscowości, co on.   Nic więc dziwnego, że małe miasteczko Boothbay Harbor, gdzie ekipa filmowa kręcić ma kilka scen z udziałem Firtha, przeżywa prawdziwe oblężenie. Ale tak naprawdę postać znanego autora jest tylko pretekstem do tego, by Mia March mogła snuć swoją opowieść. Poszukiwany Colin Firth to kolejna już pozycja opublikowana nakładem wydawnictwa Świat Książki w serii Leniwa niedziela. To również kolejny dowód na to, że wydawnictwo starannie wybiera tytuły, skupiając się na najlepszych książkach obyczajowych, które wywołują w czytelnikach całą gamę emocji. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej powieści March (znanej czytelnikom już z Klubu Filmowego Meryl Streep). Autorka tym razem skupia się na historii trzech kobiet, których drogi przecinają się właśnie w Boothbay. Wszystkie są wielbicielkami Firtha, a choć dzieli je wiek, wykształcenie, status społeczny i plany na życie, to jednak odnajdują wspólną płaszczyznę porozumienia.   Dla Gemmy Hendricks, bezrobotnej dziennikarki i szczęśliwej ...

Opinie o książce - Poszukiwany Colin Firth

Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2016-11-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek w 2016, Mam,
Ostrzegam wszystkich,a zwłaszcza panie,przed tą książką!Wciąga tak,że nie sposób zająć się czymś inym po prostu chce się wiedzieć co będzie dalej.Trzy kobiety-Bea,która z listu pośmiernego od matki dowiaduje się,że jest adoptowana,Gemma 29 letnia mężatka,która dowiaduje się,że jest w ciąży ze swoim mężem,ale boi się roli matki,oraz Veronica,która piecze cudowne,kojące dusze ciasta,uwielbia Colina Firtha,jednak nadal cierpi z powodu bolesnej przeszłości.Jak potoczą się losy tych trzech kobiet?Czy spotkaja Colina Firtha?Sięgnijcie po książkę,bo warto i na pewno Was zaskoczy.
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2015-08-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2015), Na wymianki,
Nie jestem może jakąś mega fanką Colina Firtha i do książki promowanej jego nazwiskiem podchodziłam z pewnym dystansem, tym bardziej, że Leniwa Niedziela nie zawsze mnie pochłaniała w pełni, ale.... Zaskoczyłam się bardzo pozytywnie! Ciekawa fabuła umiejętnie opisana, wpleciona w aromatyczne magiczne ciasta. Mądrość bohaterek i umiejętność podejmowania życiowych kompromisów oraz historie ciężarnych nastolatek borykajacych się z problemem odrzucenia i nie tylko. Bardzo mi się podobało, i tylko momentami stwierdzałam, że można byłoby ciut krócej ;)
W końcu Leniwa niedziela, która nie chciała mnie puścić ze swoich szponów. Musiałam skończyć już, natychmiast, aby dowiedzieć się jak potoczą się losy głównych bohaterek: -Bea - dwudziestodwulatka, która dowiaduje się, że została adoptowana, - Veronika - biologiczna matka Bei, która chciałaby się dowiedzieć czy jej dziecko oddane kiedyś do adopcji ma się dobrze, oraz Gemma - dziennikarka, która mając własne zmartwienia (właśnie straciła pracę i okazało się, że jest w ciąży, której w ogóle nie planowała), która czystym przypadkiem będzie łącznikiem matki i córki. Koniecznie przeczytajcie
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2014-10-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, powieści,
Ciepła opowieść o kobietach. O zmierzeniu się z rolą matki, żony i córki. Veronika wiele lat temu oddała dziecko do adopcji od tego czasu nie może przestać myśleć o swojej córce. Bea miała cudowne dzieciństwo ale teraz jej rodzice już nie żyją a ona jest sama na świecie. Któregoś dnia dostaje list od swojej matki dokładnie w rok po jej śmierci. W liście matka opowiada jej historie narodzin, coś czego nie miała odwagi powiedzieć jej twarzą w twarz. Gemma spodziewa się dziecka nie jest jednak gotowa na macierzyństwo, pragnie realizować się zawodowo. Jej mąż nie może zrozumieć dlaczego nie chce zrezygnować z pracy i zając się tylko domem i rodzeniem dzieci. Wszystkie te kobiety spotykają się małym miasteczku, gdzie powstaje nowy film z Colinem Firth. Powieść porusza bardzo ważne problemy, jej minusem jest jednak zbyt łatwe cukierkowe happy endy.
Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2014-09-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Bardzo przyjemna książka, opowiadająca historię trzech kobiet, których losy w zabawny i inteligentny sposób się przeplatają. Nie będę kłamać, do przeczytania tej powieści najbardziej zachęciło mnie imię Colina Firtha w tytule. Jest to bardzo znany aktor, a moją jego ulubioną rolą jest -podobnie jak Veronici- postać pana Darcy'ego w "Dumie i uprzedzeniu". Czytając tą książkę kilkakrotnie zastanawiałam się czy prawdziwy Colin Firth wie, że została napisana właśnie taka powieść, która w dość oczywisty sposób promuję się przez nazwisko znanego aktora. A jeśli wie, to co o tym myśli. W końcu fabuła książki, nie ucierpiałaby znacznie, gdyby Colin Firth nie był jednym z jej bohaterów. Ale trzeba przyznać, że świetnie dopełnia powieść. Jest on takim ideałem o którym marzy każda kobieta. A może raczej nie on, co grane przez niego postaci. Ja dzięki tej książce dowiedziałam się o kilku filmach tego aktora, które postanowiłam obejrzeć. Bardzo podobało mi się zakończenie powieści, powiem tylko tyle, że było wprost wyjęte z "Dumy i uprzedzenia". Lubię takie książki, które w jakiś sposób nawiązują do innych znanych dzieł (ale oczywiście bez przesady, żadne plagiaty nie wchodzą w grę). Przez to wydają się bardziej ciekawe i czytając je, możemy przypomnieć sobie jakąś inną książkę.
Avatar użytkownika - sarenka29
sarenka29
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - MJ
MJ
Przeczytane:2014-07-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Idealna książka na letni wieczór... w tle nawiązania do filmów z Colinem Firth.
Dla miłośniczek tego rodzaju literatury z pewnością będzie to przemiła lektura. ,,Poszukiwany Colin Firth" to opowieść spokojna, pełna radości i życiowych rozterek. Prócz ciekawej literatury z przesympatycznymi bohaterkami, możemy tu również spotkać wątki poboczne, które choć miały jedynie być lekkim chwytem, to dopełniają historię w stu procentach. Dlatego z pewnością przypadną do gustu każdemu, kto uwielbia obyczaj. Ale fani Colina Firtha też powinni czuć się zaintrygowani. Czy polecam? Z ogromną chęcią. Oby więcej podobnych historii!
Avatar użytkownika - magda690
Przeczytane:2014-10-24, Przeczytałam, Mam,
Klub filmowy Meryl Streep
Mia March0
Okładka ksiązki - Klub filmowy Meryl Streep

Trzy siostry - dwie rodzone i jedna cioteczna - dorastające w cieniu tragedii, jaka przed kilkunastu laty dotknęła ich bliskich, zostają wezwane przez...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa