Potwór i Panna

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2009-11-05
ISBN: 978-83-61297-21-5
Dodał/a książkę: Sławomir Krempa

Książka dla czytelników o mocnych nerwach. Szalona historia prowadzi nas od starożytnego Rzymu przez poleskie bagna dawnej Rzeczpospolitej, wojnę trzydziestoletnią aż do współczesnej Warszawy, opowiadając krwawą historię zakochanego potwora. Od tej opowieści trudno się oderwać, choć przez cały czas cierpnie nam skóra. I choć autor pragnie nas przekonać, że tak naprawdę jest to książka o miłości Dla jednych będzie to horror z elementami romansu, dla innych niezwykle panoramiczna powieść przygodowa, dla innych wreszcie – niepozbawiona humoru opowieść o tym, jak można postrzegać świat, ignorując jego ogólnie przyjęty obraz. Nazwisko autora nic czytelnikowi nie powie. I tak ma pozostać. Autor postanowił ukryć się pod wymyślonym nazwiskiem. Niech przemawia bohater.

Przeczytaj recenzję książki w naszym wortalu - TUTAJ

Kup książkę Potwór i Panna

Avatar użytkownika - slk
slk
 „Potwór i panna” Juliana Rebesa to książka, jakiej napisanie wymaga niemałej odwagi, a wydanie wiąże się z ogromnym ryzykiem. Jest to bowiem horror z elementami romansu, do granic brutalny i krwawy, ale też przesiąknięty głębokim przekonaniem o uczłowieczającej, uzdrawiającej sile miłości. To powieść przygodowa, ale i książka erudycyjna, przepełniona aluzjami do wielu arcydzieł literatury. To wielka podróż w czasie i przestrzeni. Tyle, że powieść Rebesa jest nieco zbyt krwawa i za mocno nacechowana brutalną, niemal zwierzęcą erotyką, by można było ją uznać za literaturę piękną, a zarazem napisano ją zbyt trudnym, wymagającym stylem, pełnym aluzji, cytatów, parafraz, przywodzącym nieuchronnie na myśl prozę strumienia świadomości, by spełniła oczekiwania większości miłośników horroru czy tak zwanej „literatury rozrywkowej”.    Julian Rebes zabiera czytelników w podróż w czasie i przestrzeni, prezentując im kolejne odsłony, etapy, czasem – alternatywne wersje opowieści o tytułowych bohaterach: potworze i pannie. Wraz z nimi odwiedzamy starożytny Rzym i pradawne polskie mokradła, uczestniczymy w wojnie trzydziestoletniej, by podróż zakończyć w dzisiejszej Warszawie. Scenerie zmieniają się niepostrzeżenie, podobnie jak imiona bohaterów – poszczególne historie łączy więc głównie motyw przewodni – wątek romansu ...

Opinie o książce - Potwór i Panna

Avatar użytkownika - MArtT
MArtT
Przeczytane:2013-07-21, Przeczytałam, Mam,
Po przeczytaniu opisu spodziewałam się czegoś innego. Nie moje klimaty
Avatar użytkownika - nimfometka
nimfometka
Przeczytane:2010-06-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
po przeczytaniu opisu spodziewałam się czegoś zupełnie innego. i pewnie dlatego się rozczarowałam. nic nie jest jasne, ciężko się wciągnąć. i gdzie ta historia zakochanego potwora? wcale nie jest trudno się oderwać, nie cierpnie skóra. nikomu nie odradzam, ale też nikomu nie polecam.
Avatar użytkownika -

Moja ulubiona dziedzina horror napewno ksiazka bedzieciekawa opis sie niezle zapowiada.
Zapowiada się ciekawie