Przyroda to przygoda

Gotowi do eksperymentowania i wielkiej naukowej przygody?

Zapraszamy wszystkie dzieci do fascynującego świata przyrody – odkrywanie jej praw i znajdowanie ich śladów w naszej codzienności stanie się niezapomnianym przeżyciem dla każdego małego naukowca. Nie ma lepszego sposobu na odkrywanie nauk przyrodniczych jak eksperymenty – przecież nic tak nie rozbudza wyobraźni i naukowej pasji jak samodzielne formułowanie wniosków i stawianie naukowych hipotez.

Dlaczego samolot lata? Czy pusta butelka jest istotnie pusta? W jaki sposób proszek do pieczenia sprawia, że ciasto rośnie? Co się dzieje z piankową czekoladką we wszechświecie?

Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w tej książce.

Eksperymenty w niej zawarte w mgnieniu oka wyjaśnią rozmaite prawa natury, a do ich przeprowadzenia wystarczy raptem kilka przedmiotów znajdujących się w każdym gospodarstwie domowym. Zatem zaczynajmy! We wszechświecie jest jeszcze tyle do odkrycia!

Odbiorcy

– dzieci, które poprzez eksperymenty odkrywać będą świat przyrody.
– rodzice i nauczyciele, którzy pragną rozwijać u dzieci naukowe pasje.

Dlaczego warto nabyć tę książkę

– to zbiór prostych w wykonaniu eksperymentów, które wyjaśniają prawa przyrody obecne w otaczającym nas świecie.
– rozbudza u dzieci naukowe pasje i intelektualną ciekawość.
– proponowane w niej eksperymenty są całkowicie bezpieczne, a do ich przeprowadzenia wystarczą zwykłe przedmioty znajdujące się w każdym gospodarstwie domowym.

Informacje dodatkowe o Przyroda to przygoda:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-01-15
ISBN: 978-83-7660-382-7

Kup książkę Przyroda to przygoda

Przyroda to przygoda - opinie o książce