W imię zasad

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2011-03-22
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7648-652-9
Liczba stron: 488
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5 (3 głosów)

Niewielu jest ludzi, którzy mają odwagę postąpić jak należy...

Młoda działaczka lewicowa zostaje brutalnie zamordowana. Policja podejrzewa, że zabił ją seryjny morderca, który niedawno opuścił mury więzienia. Dziennikarz śledczy Adam Bukowski odkrywa jednak, że za zabójstwem może stać ktoś zupełnie inny. Wiele wskazuje na to, że przyczyną morderstwa mógł być… jego reportaż. Bukowski postanawia dowiedzieć się, dlaczego młoda aktywistka musiała zginąć i uruchamia lawinę tragicznych wydarzeń.

„Zapadał zmierzch, kiedy Kingę Stolarek po raz ostatni widziano na przystanku autobusowym w pobliżu Eldorado. Jednak do żadnego autobusu nie wsiadła. Kiedy nadjechał najbliższy, już jej nie było pod wiatą. Gdzie zniknęła? Może znudziło ją czekanie i poszła piechotą do stacji kolejowej w Otwocku? Może złapała okazję? Tego się, być może, już nigdy nie dowiemy. Potem nikt nie widział jej żywej. Oprócz mordercy…”.

Śledztwo, prowadzone wspólnie z seksowną aspirant Kuc, prowadzi do mafijnego bosa z Chicago. Na jaw wychodzą powiązania świata narkobiznesu i polityki. Dodatkowo okazuje się, że w sprawę wplątana jest córka Bukowskiego. Grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo i tylko ojciec, z którym od dawna jest skłócona, może ją uratować.

Bukowski nie zawsze był porządnym facetem - ma za sobą wiele życiowych zakrętów. Teraz ma jednak szansę, by postąpić jak należy.

Kup książkę W imię zasad

Opinie o książce - W imię zasad

Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2014-05-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, polskie czytanie,
Po raz kolejny przekonuję się, że mamy w Polsce całkiem fajnych twórców kryminałów. Marek Bukowski jest dziennikarzem śledczym. Pewnego dnia ginie dziewczyna, znana skandalistka. Trop wiedzie do psychopatycznego gwałciciela, który właśnie opuścił więzienie. Bukowski nie wierzy w podaną historyjkę i zaczyna dokopywać się prawdy. Nie podoba się to wielu wysoko postawionym osobom. W całą intrygę zostaje wplątana córka dziennikarza. Fajna opowieść, pełna tempa. Dobrze się ją czytało.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Heroine
Heroine
Przeczytane:2015-05-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Urodzony z wiartu
Marek Harny 0
Okładka ksiązki - Urodzony z wiartu

Drugi poniekąd ? bo po wieloletnim milczeniu ? debiut Marka Harnego. Wyśmienita, dojrzała powieść o człowieku i przekleństwie historii. Osią rozgrywającej...

Lekcja miłości
Marek Harny0
Okładka ksiązki - Lekcja miłości

Po "Urodzonym z wiatru", powieści drążącej mroczne dramaty najnowszej historii Polski, Marek Harny proponuje nam stuprocentowo współczesną, opowieść...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy