Wypalanie traw

Mistrzowska opowieść, która na długo pozostaje w pamięci

W zmasakrowanej twarzy białego farmera nie sposób rozpoznać budzącego paniczny strach Eugène'a Terre'Blanche'a. Czarnoskórzy zabójcy nie próbują uciekać. Sami dzwonią na policję. Wymierzyli tylko sprawiedliwość.

Koniec obłędnego systemu rasowej segregacji. Biali oddali władzę czarnoskórej większości. Ale nie w rodzinnym miasteczku zapatrzonego w Hitlera Terre'blanche'a. Samozwańczego generała nie obowiązują rządowe umowy podpisane przez zdrajców. W Ventersdorp wszystko ma pozostać zgodnie z boskim planem. Osobno biali Burowie, osobno czarni, osobno potomkowie Anglików.

Zmysł obserwacji i mistrzostwo pióra Wojciecha Jagielskiego zamienia tu i teraz mieszkańców południowoafrykańskiego miasteczka w uniwersalną opowieść o rozczarowaniu, jakie niesie z sobą każda wielka społeczna rewolucja.

Informacje dodatkowe o Wypalanie traw:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-04-10
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 978-83-240-2255-7

Kup książkę Wypalanie traw

"Wypalanie traw to trochę takie pożegnanie z czasem, który upłynął, i wszystkim, co się w nim wydarzyło. Zamykamy to, zostawiamy za sobą i szykujemy się na to, co nowego przyniesie życie".

"Życie jest zbyt krótkie i zbyt cenne, aby oddawać się żalom nad czymś, na co i tak nie mamy wpływu".

Wypalanie traw - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2012-08-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Autor opisuje zjawisko apartheidu w RPA, a czyni to tak, że jego publikacja staje się uniwersalnym reportażem-opowieścią o kolonizacji, segregacji rasowej, ich źródłach i konsekwencjach. Pozwala poznać mechanizmy funkcjonowania określonych grup i podziałów społecznych, zachęca do refleksji nad naszą codziennością i aktualnością problemów różnych nacji.
Avatar użytkownika - kapitalny
Przeczytane:2013-12-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - mama_kazala
mama_kazala
Przeczytane:2013-10-10, Ocena: 6, Przeczytałem,
Strona świata. Reporter o świecie, który gwałtownie się zmienia
Wojciech Jagielski0
Okładka ksiązki - Strona świata. Reporter o świecie, który gwałtownie się zmienia

Opowieść o miejscach, od których zależy więcej, niż nam się wydaje. Strefy chaosu i punkty zapalne. Kraje niespełnionych marzeń i wielkich obietnic...

Dobre miejsce do umierania
Wojciech Jagielski0
Okładka ksiązki - Dobre miejsce do umierania

Opowieść o rozszarpywanym przez wojny Kaukazie   Spojrzałem na Gruzina i powiedziałem, że przyjadą po nas Rosjanie. – Ale kto to strzela...