Wyspa dla dwojga i inne historie o miłości i zbrodni

Niezwykły zbiór nowel, które łączy tajemnica, obsesja, miłość i zbrodnia

Serge jest przedsiębiorcą o ponurej przeszłości, którego pokrętny los nauczył czym jest miłość i ten sam los próbował mu ją odebrać. Zimna Anna skrywa tajemnicę mroczniejszą niż myśli więziennego strażnika Jonasza. Jan na bezludnej wyspie odkrywa miłość do żony i posępne sekrety ich związku. Słodka Mi kusi krwawego dyktatora Mambako, ale ten ukojenie znajduje dopiero w muzyce. Wszystkie te wciągające opowieści łączy mistycyzm, humor i napięcie.

Opinie recenzentów:

Zaskakujące połączenie brutalizmu z delikatnością. Trochę jak u Jeffreya Archera, trochę jak u Haruki Murakamiego - gdybym miał znaleźć duchowych krewnych tej antologii... Wspólnym tematem opowiadań jest miłość spleciona ze zbrodnią w diabelskim walcu.
Krzysztof Maciejewski

Zielke łamie konwenanse literackie, prowadząc czytelnika na krawędź przepaści ludzkich emocji i ukazując ciemne, skrywane zakamarki duszy.
Piter Murphy

Każde z tych opowiadań ma w sobie coś niesamowitego i niesie przesłanie. Wartka akcja i niespodziewane zwroty akcji powodują, ze jak najszybciej chcesz skończyć czytać każde z nich, a potem żałujesz, ze to już koniec. Niespodziewane zwroty akcji wywarły na mnie wrażenie, nie byłam w stanie przewidzieć co się za chwile stanie, a o to przecież w książkach chodzi.
Agnieszka Banasiak

W dobie literackiego kiczu, tak szokujące, onieśmielające a zarazem uwodzące czytelnika opowiadania, to upust dla fantazji nieśmiałego odbiorcy.
Joanna Wicher

Informacje dodatkowe o Wyspa dla dwojga i inne historie o miłości i zbrodni :

Wydawnictwo: Principium
Data wydania: 2012-03-15
ISBN: 9788363320010

Kup książkę Wyspa dla dwojga i inne historie o miłości i zbrodni

Wyspa dla dwojga i inne historie o miłości i zbrodni - opinie o książce

Lobbysta
Mariusz Zielke0
Okładka ksiązki - Lobbysta

„Lobbysta” to powieść sensacyjna zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Książka w sposób bezkompromisowy obnaża mechanizmy polskiego...

Twardzielka
Mariusz Zielke0
Okładka ksiązki - Twardzielka

Pierwszy kryminał o polskim show-businessie. Mocna historia o zepsuciu i zbrodni w świecie pełnym kłamstw. Sześć dziewczyn: pięć trupów, jedna zaginiona...