Administrowanie sieciowymi protokołami komunikacyjnymi

Poznaj sieci komputerowe i sprawnie nimi zarządzaj!

Kable, światłowody i bezprzewodowe tory transmisyjne, czyli realna podstawa wirtualnej sieci Kolejne odsłony protokołów sieciowych, czyli warstwy łącza danych, sieci, transportowa, routingu i aplikacji Integracja i koegzystencja protokołów, czyli efektywne łączenie IPv4 i IPv6 Sieci komputerowe w szybkim tempie oplatają świat. Bez nich niemożliwe byłoby mnóstwo rzeczy, które robimy na co dzień: przesyłanie danych, komunikowanie się, wykorzystywanie zwielokrotnionej mocy obliczeniowej komputerów. Administrowanie tymi sieciami wymaga bardzo dobrego przygotowania — w tym zdobycia dogłębnej wiedzy na temat protokołów komunikacyjnych. Jeśli chcesz zostać administratorem lub już wykonujesz tę pracę, jesteś inżynierem sieciowym, projektantem sieci albo studentem informatyki, ta książka z pewnością Ci się przyda.

Znajdziesz w niej najbardziej istotne zagadnienia z technologii NT, z którymi każdy administrator sieci i systemów komputerowych ma do czynienia na co dzień. Dowiesz się więcej o fizycznych właściwościach mediów transmisyjnych, strukturze warstw sieciowych i sposobie ich uporządkowania, a także o podstawach teoretycznych i działaniu protokołów komunikacyjnych na wielu poziomach. Zrozumiesz, dlaczego jest ich tak dużo, i nauczysz się je łączyć w sposób świadomy, a nie mechaniczny. Zobaczysz, na czym polegają różnice między protokołem IPv4 oraz IPv6 i jak rozwiązać kwestię integracji tych protokołów. Zdobędziesz także większą wiedzę na temat routingu i protokołów warstwy aplikacji. Czytaj i ucz się! Wprowadzenie do stosu protokołów komunikacyjnych Media transmisyjne Protokoły warstwy łącza danych Protokół IPv4 a protokół IPv6 Protokół ICMP Protokoły komunikacyjne TCP i UDP Routing w sieciach IPv4 a routing w sieciach IPv6 Integracja i koegzystencja IPv4 i IPv6 Protokoły warstwy aplikacji

Zarzuć sieci!

Informacje dodatkowe o Administrowanie sieciowymi protokołami komunikacyjnymi:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2015-07-22
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Administrowanie sieciowymi protokołami komunikacyjnymi

Administrowanie sieciowymi protokołami komunikacyjnymi - opinie o książce