Alex Neptun. Złodziej smoków

Alex Neptun ma tylko jednego zaciekłego wroga, a jest nim... ocean, który przy każdej okazji próbuje wciągnąć chłopca w śmiertelną pułapkę. Alex trzyma się więc z dala od wody, co nie jest łatwe, gdy mieszka się w nadmorskim miasteczku... Wkrótce jednak będzie musiał pokonać swój lęk, by uratować wodnego smoka uwięzionego w starym miejskim akwarium na szczycie wzgórza. Szybko zrozumie, że z pradawną istotą łączy go głęboka, tajemnicza więź, a ocean wcale nie jest tak straszny, jak mogłoby się wydawać.

Z pomocą najlepszej przyjaciółki, utalentowanej technicznie Zoe, miłośnika legend i świetnego nurka Anila, wyjątkowo silnej siostry, skrywającego wiele sekretów dziadka, nietuzinkowej ośmiornicy, czterech zabawnych wydr i szalonej mewy Alex zaplanuje brawurową akcję ratunkową, by wykraść smoka i zwrócić mu wolność. A przy okazji odkryje, że potęgę oceanu ma na wyciągnięcie ręki...

Informacje dodatkowe o Alex Neptun. Złodziej smoków:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-03-22

Kup książkę Alex Neptun. Złodziej smoków

Alex Neptun. Złodziej smoków - opinie o książce

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2024-01-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

„Bo nawet, gdy wszystko sprzysięgnie się przeciwko tobie, nawet gdy boisz się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, musisz z całych sił walczyć o to, w co wierzysz!”

Głównym bohaterem jest Alex Neptun, chłopiec, który od dzieciństwa boi się oceanu. Trzyma się z dala od wody, co wcale nie jest łatwe, gdy mieszka się w nadmorskim miasteczku Haven Bay. Wydarzenie mające miejsce pewnej nocy sprawia, że musi zmierzyć się ze swoim lękiem, gdyż wraz z przyjaciółmi
przyjdzie mu ratować wodnego smoka uwięzionego w starym miejskim akwarium na szczycie wzgórza. Z pomocą Zoe – utalentowanej technicznie dziewczyny, Anila – miłośnika legend i świetnego nurka, wyjątkowo silnej siostry, dziadka, ośmiornicy o imieniu Kraken, czterech zabawnych wydr i mewy, Alex zaplanował brawurową akcję ratunkową.
Czy uda im się zwrócić wolność morskiemu potworowi? Czy chłopiec odkryje skrywaną przed nim tajemnicę?

To historia dla czytelników lubiących: legendy, magię, przygodę, morskie stworzenia, dreszczyk emocji i nadmorski klimat.
Historia ma dobre tempo. Jest czytelna, łatwa w odbiorze i porywająca. Czyta się ją z zapartym tchem, gdyż ma wartką akcję, wyrazistych bohaterów, dobre dialogi i idealnie łączy elementy świata rzeczywistego z nadprzyrodzonym. Uczy, że na przyjaciół zawsze można liczyć, należy być otwartym na nowe znajomości, lęk można pokonać i warto walczyć o to, w co się wierzy.
Autor wplótł w nią również wątek zanieczyszczenia oceanów i wód oraz konsekwencji, jakie ono za sobą niesie. Ten element dydaktyczny idealnie łączy się z całą historią.
„Jeśli będziemy dbać o bezpieczeństwo oceanu i jego dobry stan, on odwdzięczy się tym samym”
Historia wydaje się przewidywalna, bo bohaterowie wykradną smoka, ale sposób w jaki to robią… już nie jest taki oczywisty.

Idealnie nadaje się zarówno do samodzielnego jak i do rodzinnego czytania. Polecam na długie, zimowe wieczory.

[ współpraca @Wydawnictwowilga ]

Alex Neptun to chłopiec, który uważał, że ocean chce go zabić. Nawet jego dziadek mówił mu, by nie zbliżał się do brzegu, bo jest dla niego niebezpieczne. Alex ma przyjaciółkę Zoey. Oboje od dziecka mieszkają w byłej wiosce rybackiej, w której teraz stoi dziwny budynek. Budynek ten być może zanieczyszcza morze. W wodzie nie ma już ryb, rekinów ani... Wodnego Smoka. Był to mityczny smok, który podobno zbudował tę zatokę. Setki lat temu władał on falami i rozmawiał z ludźmi do czasu aż go zdradzili. Podczas spaceru za plecami Alex i Zoey pojawia się ich nowy kolega, Anil. Na głowie ma on ośmiornicę, która bardzo polubiła Neptuna. Chłopak nazwał ją Kraken. Chwilę później, nad siedzibą starego akwarium zaczęły gromadzić się mewy. Coś jest nie tak. Tylko co? Alexa cały czas cos ciągnęło do starego akwarium, które jest puste, ale czy na pewno? Czuje, że ktoś coś ukrywa w tym miejscu. I nie myli się. Okazuje się, że legenda o Wodnym Smoku staje się rzeczywistością. Pewni ludzie więzią legendarnego stwora, a Alex chce go uwolnić. Tylko jak ma to zrobić, gdy tak bardzo boi się wody? Z pomocą przychodzi mu Zoey, dziadek, który ma wiele tajemnic, nowy kolega, pasjonat legend - Anil. Również zwierzęta chcą pomóc: ośmiornica, wydry i mewa.

Ta niesamowita książka pełna jest przygód i przezabawnych postaci. Autor stworzył fantastyczny świat dla młodych czytelników, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie książek fantasy. Akcja książki wciągnęła nas od pierwszej strony. Od razu poczuliśmy dreszczyk przygód. Zastanawialiśmy się czy legendarny smok naprawdę istnieje? Czy jest niebezpieczny? Jak przyjaciele pomogą Alexowi? Czy pokona on swoje lęki przed wodą?

Historia opisana w książce bawi, ale również dostarcza wielu emocji. Jest z gatunku tych, co czytając ją mówi się jeszcze jedna strona, jeszcze dwie". I tak nagle kończymy tę fantastyczną przygodę.

,,Alex Neptun. Złodziej smoków" jest pierwszym tomem świetnie zapowiadającej się serii o przygodach Alexa Neptunie. Bardzo polubiliśmy głównego bohatera i jego dziadka oraz przesympatyczne morskie zwierzątka. I już nie możemy doczekać się kolejnych przygód.

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Wilga

Bank Taty
David Owen0
Okładka ksiązki - Bank Taty

Książka podpowiada jak stopniowo zapoznać dziecko z różnymi formami inwestowania, jak rozwijać jego instynkt pomocy innym, jak ustalić kieszonkowe i jak...

Alex Neptun. Łowca piratów
David Owen0
Okładka ksiązki - Alex Neptun. Łowca piratów

Alex Neptun przez lata czuł paniczny strach przed wodą. Tajemniczy splot wydarzeń doprowadził go jednak do magicznego wodnego smoka, a chłopiec zrozumiał...