Apiterapia. Leczenie miodem i produktami pszczelimi

Miód jest jednym z największych dobrodziejstw natury. To nie tylko smaczny i odżywczy pokarm, lecz także cenny składnik wykorzystywany w apiterapii, czyli w leczeniu miodem i produktami pszczelimi. Skutecznie chroni organizm przed chorobami, a w przypadku ich wystąpienia wspomaga kurację. Jego różnorodność pozwala na dobranie konkretnego gatunku do danego schorzenia, dając możliwość skutecznego działania. Książka Apiterapia. Leczenie miodem i produktami pszczelimi przybliża ten fascynujący temat, będący przedmiotem niesłabnącego zainteresowania lekarzy i ośrodków naukowych na całym świecie.

Informacje dodatkowe o Apiterapia. Leczenie miodem i produktami pszczelimi:

Wydawnictwo: SBM
Data wydania: 2020-09-07
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Ilustracje:Marcin Kot

Tagi: apiterapia miod pszczoły pszczelarstwo

Kup książkę Apiterapia. Leczenie miodem i produktami pszczelimi

Apiterapia. Leczenie miodem i produktami pszczelimi - opinie o książce

Avatar użytkownika - Vejne
Vejne
Przeczytane:2021-09-19, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Dobre kompedium na temat właściwości produktów pszczelich. Widać, że zostało opracowane przez osobę znającą się na rzeczy. Dużym plusem publikacji jest to, że każdorazowo przy opisie danego składnika lub sposobu jego zastosowania, umieszczono konkretne informacje na temat możliwych skutków niepożądanych i podstaw teorii leczniczej - wyraźnie zaznaczono, które elementy potwierdzono badaniami naukowymi, a które opierają się o dawne ludowe metody.
Świetna publikacja zawierająca konkretne dane - tych jest nieco dużo, co może czytelnika nużyć przy dłuższej lekturze, podanie ich uważam jednak za konieczne, by książka mogła służyć za rzetelne źródło wiedzy. Na duży plus zaliczam także to, że autor nie rozwodzi sie w samych superlatywach nad samymi zaletami tych subtancji, potrafiąc wyliczyć potencjalne zagrożenia i ograniczenia w ich stosowaniu.
Minus za nieco nieczytelną formę. Niektóre informacje można było mocniej wyróżnić z kolumn.