Atlas przygód dinozaurów

Wkrocz do prehistorycznej krainy, gdzie czeka cię wspaniała przygoda!

Dzięki tej przepięknie ilustrowanej opowieści o utraconym świecie powrócisz do epoki dinozaurów. Wędruj przez trias, jurę i kredę, by spotkać zwierzęta, które się ukrywają, polują, walczą i zjadają... często siebie nawzajem!

Ta książka to prawdziwy skarbiec dla każdego młodego miłośnika dinozaurów i innych prehistorycznych zwierząt – zawiera 30 szczegółowo przedstawionych scen oraz mapy zmieniających się kontynentów i wykopalisk.

Emily Hawkins jest pisarką i redaktorką, autorką „Oceanologii”, która została bestsellerem „New York Timesa”. W Polsce nakładem Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” ukazał się jej „Atlas przygód zwierząt”. Emily mieszka z rodziną w Winchester.

Lucy Letherland ukończyła Manchester School of Art (Ilustracja i Animacja), mieszka w Londynie. Jej prace są pełne humoru, akcji i szczegółów. Tworząc je, łączy rysunek ręczny z techniką cyfrową. W Polsce nakładem Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” ukazał się zilustrowany przez nią „Atlas przygód zwierząt” Emily Hawkins.

Informacje dodatkowe o Atlas przygód dinozaurów :

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2019-03-13
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-10-13291-8
Ilustracje:Lucy Letherland

Tagi: dla dzieci dinozaury

Kup książkę Atlas przygód dinozaurów

Atlas przygód dinozaurów - opinie o książce

Avatar użytkownika - jezyna122
jezyna122
Przeczytane:2019-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Fascynacje bywają ogromnie różnorodne. Jedne dzielą, inne z kolei zdecydowanie łączą. Na pewno dinozaury to stworzenia, które fascynują wielu bez względu na wiek. Publikacji im poświęconych jest na rynku bardzo dużo, jednak każda następna również budzi zainteresowanie. „Atlas przygód dinozaurów” już na początku zwraca uwagę z powodu bardzo ładnego opracowania graficznego. Stonowane lecz wyraźne barwy, nie męczą oka a świetnie ilustrują zarówno różnych przedstawicieli dinozaurów, jak i ich środowisko naturalne. Z kolei autorka wprowadza czytelnika w ten jakże ciekawy świat, w sposób ogromnie systematyczny i przejrzysty. Podział na kontynenty, wskazówki gdzie dany teren znajduje się na mapie świata powodują, że młody czytelnik szybko może porównać obecne środowisko naturalne danego miejsca, z tym przedstawionym w książce. Autorka nie poprzestaje na opisie danych gatunków i sposobów zdobywania pożywienia lecz również nie zapomina o roślinności i jakże ważnym klimacie. Przedstawia proste łańcuchy pokarmowe, przytacza dużo ciekawostek z danego okresu, a wszystko w sposób łatwy do zapamiętania. Krótkie zdania, konkretne informacje, świetne zobrazowanie, na pewno pozwolą młodemu czytelnikowi na szybkie zapamiętanie wiadomości. Dzięki temu przewodnikowi można również połączyć pewne informacje z atlasem i utrwalić umiejętności korzystania z map.

Jest to świetna pomoc dla młodego badacza historii czy też sympatyka tych stworzeń, które ogromnie zróżnicowane zarówno wielkością, sposobem odżywiania czy miejscem występowania, mają w sobie coś magnetycznego. Fantastycznie jest odbyć podróż w czasie i cofnąć się około 237 milionów lat temu. Nazwa dinozaury oznacza „straszne jaszczurki” co często wprowadza w błąd. Nie były bowiem nawet z jaszczurkami spokrewnione a reprezentują zupełnie oddzielną grupę. Najbliższymi współczesnymi ich krewniakami są ptaki i krokodyle. Badania na ich temat stale wnoszą nowe informacje. Trudno dziwić się dzieciom, że uwielbiają takich bohaterów zarówno w literaturze jak i filmie. Myślę, że to opracowanie, zawierające dużo ich różnorodnych przykładów, przypadnie im do gustu. Duży format, twarda oprawa, pozwolą na intensywne użytkowanie. Polecam !

Wielbiciele dinozaurów pokochają tę książkę m.in. za jej duży format, interesujące treści, wyraziste i bardzo wymowne ilustracje, możliwość odnajdywania poszczególnych osobników na kontynentach.

"Atlas przygód dinozaurów" to pozycja, której nie da się pochłonąć w kilka lub kilkanaście minut. Porcje wiedzy warto rozważnie dawkować, ponieważ dopiero wtedy młody czytelnik ma okazję, by dokładnie zapoznać się z treścią i zastanowić się nad tym, czego się dowiedział.

Historia naturalna stworzeń magicznych
Emily Hawkins0
Okładka ksiązki - Historia naturalna stworzeń magicznych

Oto sekretna księga zawierająca opisy magicznych istot - tajemniczych gatunków przebywających w ukryciu na naszej planecie, których życie zostało właśnie...

Atlas rekordów świata
Emily Hawkins0
Okładka ksiązki - Atlas rekordów świata

Zbiór NAJWIĘKSZYCH, NAJGROŹNIEJSZYCH, NAJSZYBSZYCH, NAJDŁUŻSZYCH, NAJGORĘTSZYCH, NAJTWARDSZYCH I NAJWYŻSZYCH rzeczy na świecie! Dzięki temu przepięknie...