Okładka książki - Audrey Hepburn, Agata Christie, Grace Kelly

Audrey Hepburn, Agata Christie, Grace Kelly

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2010-12-06
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788310116031
Liczba stron: 480
Dodał/a książkę: Magdalena Galiczek-Krempa

Ocena: 6 (1 głosów)

W serii opublikowano zgłoszone do konkursu książki:

- "Autobiografia" Agaty Christie,
- "Oczarowanie. Życie Audrey Hepburn",
- "Wyższe sfery. Życie Grace Kelly".autoAutobiografia Agaty Christie:

Agata Christie to autorka niezwykła. Pisała nieustannie przez ponad pół wieku. Jej powieści kryminalne, przetłumaczone na ponad sto języków, pozostają najlepiej sprzedającymi się tytułami wszech czasów, a sztuka "Pułapka na myszy" to najdłużej grane przedstawienie w historii teatru. Choć od śmierci królowej kryminału minęło ponad trzydzieści lat, liczba czytelników jej książek stale rośnie.

"Autobiografia" - opublikowana po raz pierwszy rok po śmierci autorki - ukazuje fascynujące życie Agaty Christie: dzieciństwo, młodość, dwa małżeństwa, dwie wojny światowe, rewolucję obyczajową, podróż dookoła świata, odkrycia archeologiczne na Bliskim Wschodzie... Przede wszystkim jednak to skrupulatny i zaskakująco świeży opis dojrzewania do miłości, do pisarstwa, do życia. Możemy przyjrzeć się geniuszowi autorki z bliska - porywa inteligencją, zaskakuje wyobraźnią, niezwykłym poczuciem humoru, a nade wszystko dystansem do siebie, taktem i przenikliwością spojrzenia. Na okładce anglojęzycznego wydania "Autobiografii" można przeczytać: "to najlepsza rzecz, jaką Christie kiedykolwiek napisała". Nie bez racji.

 

oczarowanieOczarowanie. Życie Audrey Hepburn Donalda Spoto

Bardzo obszerna, obiektywna, oparta tylko na faktach, wywiadach i sprawdzonych źródłach relacja z życia i twórczości wielkiej i powszechnie uwielbianej gwiazdy Hollywood - Audrey Hepburn.

Donald Spoto to wybitny specjalista od biografii gwiazd i sław. Jest autorem wielu cenionych biografii, m.in. Jacqueline Kennedy, Jamesa Deana, Elizabeth Taylor, Ingrid Bergman, Alfreda Hitchcocka, a także św. Franciszka z Asyżu i Joanny d'Arc. Twarda oprawa, liczne fotografie pięknej aktorki.

 

sferyWyższe sfery. Życie Grace Kelly Donalda Spoto

Grace Kelly - niekwestionowany ideał piękna, gwiazda filmowa, księżna Monako. W ciągu zaledwie 7 lat zagrała w 11 filmach, robiąc zawrotną karierę i zachwycając świat talentem oraz urodą. Z Hollywood rozstała się w wieku 26 lat, kiedy poślubiła europejskiego monarchę księcia Reiniera III i stała się pracującą księżną i matką na miarę nowych czasów.


Autor książki Donald Spoto - opierając się na niepublikowanych wcześniej wywiadach z samą księżną i jej przyjaciółmi, a także na dokumentach ujawnionych po raz pierwszy przez jej dzieci - zgłębia kolejne przemiany Grace Kelly: z uczennicy szkoły zakonnej w nowojorską modelkę, z popularnej aktorki telewizyjnej w gwiazdę filmową i wreszcie uwielbianą Jej Wysokość. Zgodnie z wolą księżnej i ze względu na ujawniane fakty Spoto wstrzymał się z napisaniem biografii aż do dnia, w którym od jej śmierci upłynęło 25 lat.

"Wyższe sfery" to książka ukazująca rzetelnie i przenikliwie nie tylko zawodowe, ale i prywatne życie ikony lat 50.: jej fascynację aktorstwem i podziw okazywany jej przez reżyserów, mężczyzn, których kochała, i tych, których nie kochała, a zwłaszcza to wszystko, co kryło się za fasadą jej życia jak z bajki.

Donald Spoto - wybitny amerykański biograf gwiazd, autor 21 książek, m.in. o Alfredzie Hitchckoku, Jacqueline Kennedy, Elizabeth Taylor, Ingrid Bergman. Bardzo rzetelny badacz, cieszący się zaufaniem rodzin i przyjaciół ludzi, o których pisze, dzięki czemu zyskuje dostęp do informacji nieznanych wcześniej opinii publicznej. Przez wiele lat przyjaźnił się z księżną Monaco, która ujawniła mu wiele swoich sekretów.

Kup książkę Audrey Hepburn, Agata Christie, Grace Kelly

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Audrey Hepburn, Agata Christie, Grace Kelly

Avatar użytkownika - brightwitch
brightwitch
Przeczytane:2011-05-25, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-12-20, Ocena: 6, Przeczytałem,
Polecam
Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy