Bajki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-10-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788380691438
Liczba stron: 96

Ocena: 5 (1 głosów)

Jedenaście zaskakujących, innych niż wszystkie, bajek, przy których świetnie będą się bawić i dzieci, i rodzice.

 

O dobrych smokach, dżdżystych dżdżownicach, rybakach, co niczego nie chcą od złotej rybki, o bezsenności królewny i o tym, dlaczego barany powinny zmienić się w węgorze.

 

Ale przede wszystkim o tym, że każdy dziadek jest królem, że w domu każdy powinien być Dobrą Wróżką, że lepiej mieć przyjaciela niż obiad i że trzeba żyć w zgodzie z dźwiękami.

 

Mądre, dowcipne, pełne pogody ducha i ciepła bajki Beaty Krupskiej w opracowaniu graficznym Zbigniewa Larwy.

 

Jest to pierwsze od 1989 roku wznowienie tych kultowych opowieści.

 

Beata Krupska - polska pisarka dla dzieci i młodzieży, scenarzystka i autorka dialogów do seriali animowanych (,,Podróże do bajek", ,,Sceny z życia smoków"). Opublikowała ponadto tomik poezji ,,Jadąc tramwajem na targ niewolników" oraz ,,Sceny z życia smoków", ,,Opowieść o Agatce" i ,,Przygody Euzebiusza".

Kup książkę Bajki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bajki

Avatar użytkownika - SylwiaN
SylwiaN
Przeczytane:2016-01-19, Ocena: 5, Przeczytałem,
„Bajki” Beaty Krupskiej są pisane językiem prostym, przystępnym dla dziecka. Przyjemność z ich czytania to głównie zasługa pomysłowości autorki. Nie mogłabym nie pochwalić również rysunków, których autorem jest Zbiegniew Larwa, a które pięknie podkreślają wyjątkowość książeczki, i zawartych w niej historii. Nie wszystkie bajki przypadły mi do gustu, ale może dlatego, że też mam bujna wyobraźnię, i nie zgadzałam się z zaproponowanych zakończeniem. Jednak dotyczy to może dwóch bajek? Reszta nie zawiodła mnie, tak jak pierwsza dostarczyły emocji – nie zawsze był to uśmiech, niekiedy chwila zadumy, chwila refleksji. Z pewnością książeczka „Bajki” jest kierowana i do najmłodszych dzieci, którym to dorośli czytają, jak i do tych nieco starszych, które same sięgają po lekturę i uczą się.
Link do opinii
Inne książki autora
Przygody Euzebiusza
Beata Krupska0
Okładka ksiązki - Przygody Euzebiusza

Euzebiusz (pierwszy Euzebiusz na świecie) zaraz po urodzeniu wyrusza w pełną przygód i nowych znajomości podróż. Poszukuje innych Euzebiuszów...

Opowieść o Agatce
Beata Krupska0
Okładka ksiązki - Opowieść o Agatce

Poznajcie Agatkę. Agatka zabierze Was do świata, w którym poznacie Pierwszego Kota Uwielbiającego Gotowane Jarzyny, dowiecie się, co ma wspólnego Nieskończoność...

Zobacz wszystkie książki tego autora