Błędne koło. Nieumiarkowanie

Przez lata tkwiły w błędnym kole przemocy, w końcu powiedziały ,,dość!"

Dręczona od lat Helena Deska decyduje się odejść wraz z dziećmi od męża alkoholika. Kilka dni później w kamienicy przy ul. Krakowskiej policja odkrywa zwłoki. To Robert Deska. Nie ma wątpliwości, że został zamordowany. Zwłoki zbezczeszczono i zmasakrowano, a wokół denata ustawiono puste flaszki po wódce. To nie pierwsze brutalne morderstwo w tej kamienicy i jak się wkrótce okaże - nie ostatnie. Kilkadziesiąt godzin później kolejny trup.

Wszyscy zamordowani byli alkoholikami, wszyscy znęcali się nad swoimi żonami i dziećmi. Ich także dręczono przed śmiercią. Czy to zemsta za wieloletnią gehennę? Czy ktoś z zewnątrz wyeliminował gnębicieli?

Prokurator Hejda wkracza do sprawy z bagażem własnych wspomnień o ojcu tyranie. Czarny od początku twierdzi, że to zmowa skrzywdzonych żon. Latami będąc ofiarami przemocy, w końcu same stały się oprawcami... Tyle że do zbrodni doszło akurat wtedy, gdy kobiety zdecydowały się zacząć żyć od nowa, z dala od swoich katów. Kto więc jest mordercą?

Błędne koło - piąta książka Anny Krystaszek z prokuratorem Janem Hejdą i komisarzem Igorem Szulcem w rolach głównych. Wcześniej ukazały się: W cieniu terapeutki, Wizje, Pustelnia mordercy i Zamknięty świat.

Informacje dodatkowe o Błędne koło. Nieumiarkowanie:

Błędne koło. Nieumiarkowanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytanaulcia
zaczytanaulcia
Przeczytane:2024-03-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Obok ciała mężczyzny stały puste flaszki po gorzole. (...) Zastanawiało mnie, dlaczego w trakcie szamotaniny się nie przewróciły. Technik wskazał butelki. Były ustawione równo etykietami w stronę denata. Stały nie tylko na stole, ale i na podłodze blisko ciała. Jedna obok drugiej."

???

Nasączona mrocznym, wręcz brutalnym klimatem, któremu oprócz emocji towarzyszą ciarki na plecach.
Z zakończeniem, które sprawia, że chce się więcej i więcej.

Na każdą książkę Ani Krystaszek czekam z niecierpliwością. Seria siedem grzechów głównych, od samego początku skradła moje serce, a sprawy, z jakimi przychodzi się mierzyć prokuratorowi Hejdze i komisarzowi Szulcowi, wywołują mnóstwo emocji. Uwielbiam towarzyszyć im przy każdej kryminalnej zagadce. Krok po kroku śledzić rezultaty. Badać wszelkie możliwości ich rozwiązania.

"Błędne koło. Nieumiarkowanie" to już piąta część tej serii. Niesamowite, że tylko dwie książki dzielą nas od jej końca. Oczywiście czekam na każdą z nich, wiedząc, że autorka na pewno pozytywnie mnie zaskoczy.

W "Błędnym kole" mamy do czynienia z nieumiarkowaniem, który dotyczy nieumiarkowania alkoholowego. Poznajemy tu kobiety, które są ofiarmi przemocy ze strony swoich mężów/partnerów. Zastraszane, bite i gwałcone, boją się stawić czoła oprawcom i się od nich odciąć.

Wśród tych kobiet jest Helena. To ona jako pierwsza postanawia powiedzieć "dość" i zacząć życie od nowa, z dala od męża tyrana, który ma destrukcyjny wpływ na całą rodzinę i niszczy wszystko to, co wpada w jego ręce.
Helena zabiera dzieci i od niego odchodzi, licząc na to, że czeka ją lepsze, spokojniesze życie. Bez ciągłych awantur i poniżania.
Kilka dni później dowiaduje się, że jej mąż został zamordowany, a jego zwłoki brutalnie zbeszczeszczono i zmasakrowano.
Wkrótce w kamienicy, w której mieszkali, dochodzi do kolejnych morderstw.
Wszystkie ofiary miały jedną wspólną cechę- byli znacajacymi się nad bliskimi alkoholikami, a każda zbrodnia dokonana była wówczas, gdy ich rodziny postanowiły zacząć wszystko od nowa z dala od swoich oprawców.

Czy to zmowa skrzywdzonych kobiet doprowadziła do tak licznych tragedii?
A może ta historia ma drugie dno?

Przed prokuratorem Hejdą i komisarzem Szulcem niełatwe zadanie. Sprawa, choć na pierwszy rzut oka wydaje się prosta i banalna, to z każdym kolejnym dowodem, staje się trudna i zagmatwana.
Autorka, jak zawsze daje nam pełen obraz brutalnych czynów, nie szczędząc przy tym szczegółów nie tylko dotyczących śledztwa, ale także życia prywatnego bohaterów, podsycając wydźwięk całej powieści.

Niesamowita pod każdym względem. Mroczna. Brutalna. A zakończenie?! Oooo ja chcę kontynuację na już!

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-16, Przeczytałam,
W cieniu terapeutki
Anna Krystaszek0
Okładka ksiązki - W cieniu terapeutki

Wielowarstwowa fabuła tej powieści nie pozwala czytelnikowi poruszać się przewidywalnym torem ­ wciąż zaskakuje nagłymi zwrotami akcji i zmieniającą się...

Zamknięty świat. Chciwość
Anna Krystaszek0
Okładka ksiązki - Zamknięty świat. Chciwość

Ktoś morduje włamywaczy. Jest bezwzględny wobec agresorów. Media nadały mu imię ,,Czyściciel" Grudzień 2020 roku - wieś Wygoda koło Częstochowy - Monika...