Zamknięty świat. Chciwość

Ktoś morduje włamywaczy. Jest bezwzględny wobec agresorów. Media nadały mu imię ,,Czyściciel"

Grudzień 2020 roku - wieś Wygoda koło Częstochowy - Monika i Mariusz włamują się do domu jednorodzinnego. W środku zastają dwoje nastolatków, dziewczynę i jej autystycznego brata. W trakcie napadu zjawia się zakapturzony młody mężczyzna, podrzyna włamywaczowi gardło i znika. Wspólniczce złodzieja udaje się uciec.

Podobne tragiczne incydenty notuje się ostatnio w różnych regionach kraju. Ktoś morduje włamywaczy. Mówi się o nim ,,Czyściciel".

Iwo, autystyczny chłopiec, widział go dokładnie i zapamiętał wiele szczegółów, ale początkowo policjanci podchodzą do jego opowieści z dużą rezerwą. Czy jego zeznania pozwolą schwytać groźnego przestępcę, który postanowił sam wymierzać sprawiedliwość?

Zamknięty świat to już czwarta książka Anny Krystaszek z prokuratorem Janem Hejdą i komisarzem Igorem Szulcem w rolach głównych. Wcześniej ukazały się W cieniu terapeutki, Wizje i Pustelnia mordercy.

Informacje dodatkowe o Zamknięty świat. Chciwość:

Zamknięty świat. Chciwość - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-07-20, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Zamknięty świat. Chciwość" to czwarty tom cyklu książek Anny Krystaszek.
Akcja powieści zaczyna się na wsi Wygoda koło Częstochowy. Monika i Mariusz włamują się do domu jednorodzinnego. W trakcie napadu pojawia się zamaskowany mężczyzna, który atakuje włamywacza i znika. Monice udaje się uciec. Wkrótce okazuje się, że w różnych miejscach w Polsce grasuje seryjny morderca, który sam wymierza sprawiedliwość złodziejom.
Czy policja złapie bezwzględnego przestępcę?
Kim okaże się "Czyściciel" i dlaczego tak postępuje?

Świetna fabuła I kreacja bohaterów. Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów. Autyzm, kradzież, zemsta, morderstwa, uzależnienia. Niesamowicie stworzona intryga. Czuć napięcie i niepokój. Książkę przeczytałam szybko i nie nudziłam się ani przez chwilę. Koniecznie przeczytajcie tę serię po kolei, żeby zrozumieć o co chodzi i poznać bohaterów. Autorka potrafi rozbudzić wyobraźnię czytelnika i dostarczyć mnóstwo wrażeń oraz emocji. Do końca nie byłam pewna jak zakończy się ta historia. Uwielbiam pióro autorki i czekam na jej kolejną książkę.
Bawiłam się znakomicie!

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - W_drugim_swiecie
W_drugim_swiecie
Przeczytane:2023-07-23,

Znacie twórczość Pani Ani? Jeśli tak jaka książka jest waszą ulubioną?

Od kiedy przeczytałam debiut właśnie od tej autorki jestem zachwycona pomysłowością i stylem pisania przez tą kobietę.

Po każdą jej książkę sięgam w ciemno,jak również było tym razem i nigdy się nie zawiodłam.

Anna Krystaszek potrafi tak nas omamić historiami przez nią napisanymi że czytelnik momentami nie wie kto jest winny, komu można ufać a kto okaże się niegodny naszej uwagi.

"Zamknięty świat. Chciwość" jest czwartym tomem z serii Siedem Grzechów Głównych. I jak przez pierwsze trzy części nie zauważyłam wielkiego powiązania między tomami tak tutaj było to widoczne od pierwszych stron. Jeśli chcecie przeczytać"Zamknięty świat" koniecznie zapoznajcie się z poprzednimi tomami. A szczególnie z poprzednią częścią.

Nie będzie to dla nikogo zdziwieniem jeśli po raz kolejny będę zachwycać się nad powieścią Ani. Mam wrażenie,że ta kobieta jest stworzona do pisania książek. Jestem jeszcze bardziej wdzięczna że możemy poznawać te historie na kartkach papieru.

Akcja nabiera tempa od pierwszych stron książki. Od prologu do samego końca autorka trzyma wysoki poziom.

Czytelnik podczas czytania nie wie czym kieruje się morderca. Nikt nie jest w stanie go powstrzymać przed zbrodniami przez co akcja staje się momentami dramatyczna a walka z czasem jest kluczowa.

Niesamowicie podobała mi się ta część. Zwłaszcza że powracają nasi ulubieni bohaterowie i możemy wspólnie z nimi przeżywać emocje- a jakie to dowiecie się sięgając po "Zamknięty świat".

Dobrze ukazany motyw choroby, nadopiekuńczości, uzależnienia,walki o samego siebie.

Jestem na tak i czekam z niecierpliwością na kolejne tomy z serii.

Kolejny tom z serii ,,Siedem grzechów głównych" pt. ,,Chciwość" rozpoczyna się od feralnego włamania do domu bogatej rodziny. W tym przypadku para złodziei Monika i Mariusz natyka się na tajemniczego mężczyznę, który dokonuje samozwańczego wyroku na chłopaku.

Jaki był motyw tej zbrodni? I kim jest zakapturzony mężczyzna?

Czyściciel, bo takie miano zostaje mu nadane przez policję zabijając jednego z włamywaczy dąży do osiągnięcia wewnętrznego spokoju. Co nim kieruje? I co na celu ma jego zemsta?

Bohaterowie powieści Anna Krystaszek charakteryzują się odmiennością. Każdy z nich próbuje się uporać z problemami osobistymi i trudnościami.

Bardzo lubię przyjemny styl autorki, który sprawia, że kolejne rozdziały wchłania się momentalnie. W przypadku ,,Chciwości" bardziej od głównego wątku Czyściciela pochłonęły mnie wątki poboczne, co nie oznacza, że się nudziłam, wręcz przeciwnie! Tajemniczy i mroczny klimat bardzo wciąga.

Czekam na kolejny z grzechów głównych

Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwomuza

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-06-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Zamknięty świat. Chciwość" to już czwarty tom z serii ,,Siedem grzechów głównych". Jednak na wstępie zaznaczę, że z powodzeniem możecie sięgnąć po ten tytuł bez znajomości poprzednich tomów. Oczywiście są nawiązania do wcześniejszych części, ale ich znajomość nie jest konieczna. Otrzymujemy tutaj zupełnie nową sprawę i odrazu zostajemy porwani w wir ciekawych wydarzeń, które poznajemy z perspektyw wielu bohaterów.

Sama fabuła jest wartka i ciągle coś się w niej dzieje. Chociaż trzeba przyznać, że sama sprawa nie jest mocno skomplikowana i momentami łatwo rozgryźć co będzie dalej. Autorka po raz kolejny świetnie ukazuje ludzkie słabości (w tym wypadku głównie chciwość). Jej bohaterowie zostali perfekcyjnie wykreowani, a zastosowanie narracji pierwszoosobowej w przypadku każdego z nich spowodowało, że z łatwością można było wyczuć każdą z ich emocji i zatopić w wewnętrznych rozmyśleniach. Każdy z nich ma zwoje bagaże doświadczeń, blizny i codziennie walczą o przetrwanie.

"Ty nie wiesz, jak to jest czuć się jak gówno! Jak wszyscy uważają cię za debila i psychicznego. A kiedy stanie się coś w klasie, wszyscy podejrzliwie patrzą najpierw na ciebie ".

Poza fabułą oraz bohaterami, w książce bardzo podoba mi się język jakim pisze Autorka. Jest on bardzo prosty, a do tego zdania oraz rozdziały są dość krótkie. Dzięki temu całość czyta się błyskawicznie i tak naprawdę jest to lektura na jeden wieczór - odmóżdżająca, relaksująca i wciągająca. Do tego wpleciona gwara śląska dodaje całości uroku. Polecam :)

W cieniu terapeutki
Anna Krystaszek0
Okładka ksiązki - W cieniu terapeutki

Wielowarstwowa fabuła tej powieści nie pozwala czytelnikowi poruszać się przewidywalnym torem ­ wciąż zaskakuje nagłymi zwrotami akcji i zmieniającą się...

Pustelnia mordercy. Nieczystość
Anna Krystaszek0
Okładka ksiązki - Pustelnia mordercy. Nieczystość

Makabryczne morderstwo w okolicach Dukli. W lesie nieopodal pustelni św. Jana znaleziono okaleczone zwłoki mężczyzny. Ofiara to ksiądz Tomasz, dobry znajomy...