Bobo

Pragniemy zaprezentować, należącą już do klasyki, serię o przygodach Bobo, napisaną i zilustrowaną przez Markusa Osterwaldera. Bobo to koszatka, miły gryzoń - trochę podobny do wiewiórki, a trochę do chomika. Oto pierwsza część serii, w której na ponad 200 obrazkach maluchy mogą podglądać wydarzenia z codziennego życia Bobo i jego rodziny. Książka składa się z siedmiu historyjek. Każda z nich przedstawia konkretne wydarzenie z życia Bobo, na przykład przygody Bobo w zoo, pobyt Bobo na placu zabaw, kąpiel Bobo w nadmuchiwanym basenie. Historyjki kończą się w podobny sposób - zmęczony dniem Bobo zasypia, z wyjątkiem ostatniego rozdziału, w którym to jego rodzice zasypiają wcześniej. Książka pełna jest niebiesko-pomarańczowych ilustracji, pod którymi widnieją proste, krótkie zdania, zrozumiałe dla małych dzieci. Historyjki z Bobo w roli głównej doskonale sprawdzają się przed snem, w podróży. Mogą być również doskonałą pomocą w ćwiczeniu z maluchem mowy i rozwijaniu jego słownictwa.Wasze dzieci z pewnością polubią Bobo!

Informacje dodatkowe o Bobo:

Wydawnictwo: Hokus Pokus
Data wydania: 2014 (data przybliżona)

Kup książkę Bobo

Bobo - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-06-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Przeczytana u nas przy dwójce dzieci na pewno już kilkadziesiąt razy. Książka ta pokazuje, że dzieci wcale nie muszą mieć bardzo kolorowych nieraz krzykliwych ilustracji. Proste historyjki opisujące codzienność każdego malucha :)
Bobo poznaje świat
Markus Osterwalder0
Okładka ksiązki - Bobo poznaje świat

Bobo poznaje świat to druga część przygód sympatycznej koszatki. Podobnie jak pierwsza książka składa się z siedmiu historyjek. Każda z nich przedstawia...