CHARLES BUKOWSKI. Świecie, oto jestem. Wywiady i spotkania, 1963 - 1993

W świecie Bukowskiego nie raczymy się smakowitą czekoladą, nie ma tu bezpiecznych banków, pociągów, które przyjeżdżają na czas. Nie, on celebruje okropną, surową, piękną w swej nagości prawdę: kwiaty zła. I chce tę prawdę pokazać bez ozdóbek, bez udziwnień. Bukowski oświadcza, że bardziej podziwia hydraulików od pisarzy. Ich ważna praca polega na pilnowaniu, żeby gówno płynęło, ale, w przeciwieństwie do pisarzy, nikomu go nie wciskają...

Zawarte w niniejszej książce wywiady dokumentują długą drogę Charlesa Bukowskiego do światowego uznania, poczynając od 1963 roku, gdy rozmawiał z dziennikarzem z ,,Literary Times" z Chicago w swym jednopokojowym mieszkaniu w Hollywood, a kończąc nad basenem w San Pedro, gdzie w sierpniu 1993 roku, zaledwie siedem miesięcy przed swoją śmiercią w wieku 73 lat, odpowiadał na pytania niemieckiego reportera.

Te rozmowy, spisane przez amerykańskich, brytyjskich, włoskich, niemieckich i francuskich dziennikarzy, zapewnią Wam wielką dawkę Charlesa Bukowskiego. Przeczytacie w nich zapewne więcej, niż byście się spodziewali dowiedzieć o jakimkolwiek pisarzu.

Tematy poruszane tutaj przez Bukowskiego to między innymi: muzyka klasyczna, samotność, picie, podziwiani autorzy, trudna młodość, pisarskie rytuały, inspiracja, szaleństwo, kobiety, seks, miłość i wyścigi konne.

Informacje dodatkowe o CHARLES BUKOWSKI. Świecie, oto jestem. Wywiady i spotkania, 1963 - 1993:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2018-06-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: CHARLES BUKOWSKI: SUNLIGHT HERE I AM. Interviews & Encounters 19631993 Edited by David Calonne

Kup książkę CHARLES BUKOWSKI. Świecie, oto jestem. Wywiady i spotkania, 1963 - 1993

CHARLES BUKOWSKI. Świecie, oto jestem. Wywiady i spotkania, 1963 - 1993 - opinie o książce