Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem

Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem? Co ludzie sukcesu robią w weekend? Co ludzie sukcesu robią w pracy? Praca zawodowa, życie codzienne, weekendy — czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, ile czasu przecieka Ci przez palce, ile godzin i dni marnujesz na bezużyteczne, nudne, frustrujące zajęcia, ile szans bezpowrotnie w ten sposób odrzucasz? Dlaczego nigdy nie udaje Ci się wykroić wolnej chwili na poczytanie ulubionej książki, naukę języka czy wyjazd w Himalaje? I co robią inni, którym jakoś się to udaje? Wierz lub nie, ale oni mają dokładnie tyle samo czasu co Ty, równie skomplikowaną sytuację rodzinną, zawodową i towarzyską — tylko są znacznie lepiej zorganizowani.

Jeśli czujesz, że masz już dość nerwowych poranków, spóźnionych terminów, atmosfery wiecznego pośpiechu i bezproduktywnej pracy, sięgnij po tę książkę. Znajdziesz tu trzy krótkie poradniki, które odmieniły już życie tysięcy ludzi. Ich autorka pokaże Ci, jak po mistrzowsku wykorzystać poranki, osiągnąć maksimum produktywności w pracy i spędzić weekend tak, by czuć się naprawdę fantastycznie. Na potrzeby książki Laura Vanderkam przeprowadziła wywiady z najróżniejszymi ludźmi sukcesu: dyrektorami, artystami, ludźmi wolnych zawodów, a także przekopała się przez mnóstwo badań dotyczących zarządzania czasem. Podpowie Ci, jak zmienić zgubne nawyki, rozbawi Cię i skłoni do myślenia.

Nigdy więcej nie trać czasu!

Informacje dodatkowe o Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2016-03-22
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem

Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10, Mam,

Książka Laury Vanderkam jest propozycją ciekawą z tego względu, że podejmuje tematykę zarządzania czasem w niekonwencjonalny sposób. Dotyka problemu poszukiwania czasu, oraz wykorzystuje go w sposób inny niż biznesowy. W dzisiejszych czasach jest to szalenie ważne dla osobistego rozwoju i równowagi życia.

To papierowa wersja oparta na sukcesie, który autorka odniosła prezentując swoje rozważania w formie e-booków i audio-booków. Ważne jest to, że zawarta w niej treść powstała nie tylko na bazie wieloletniej obserwacji, ale autorka uwzględniła także badania przeprowadzone w tym zakresie.

Książka podzielona jest na wstęp, trzy konkretne rozdziały oraz dodatek. Część pierwsza dotyczy gospodarowania czasem przed śniadaniem. Analizie zostały poddane cztery główne kwestie: poranne szaleństwo, w którym przekonuje, że bez względu na to, jaki mamy poranny rytuał, to jego znaczenie jest tu bardzo duże, bo poranek, szczególnie dla ludzi sukcesu jest momentem, w którym mają największą kontrolę nad swoim czasem. Część druga omawia siłę woli. Ta część mnie zaciekawiła na swój sposób, ponieważ autorka porównała siłę woli do mięśni, która słabnie wraz z czasem jej używania. Rano siła woli jest mocniejsza niż w innym okresie dnia. Trzecia część dotyczy ważnych rzeczy, ale nie porannych nawyków, które mogą stać się źródłem sukcesu. Ostatnia część to porady praktyczne jak zmienić poranną rutynę.

Jedyną wadą książki może być mała czcionka, chociaż mi osobiście to nie przeszkadzało. Dużo treści zawartej w książce zmniejsza jej objętość i sprawia, że staje się ona poręczna.

Avatar użytkownika - reading-mylove
reading-mylove
Przeczytane:2016-07-06, Ocena: 5, Przeczytałem, EGZEMPLARZ RECENZENCKI,
To jeśli wiemy jak radzić sobie z leniem nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostać bogaczem. Tego dowiecie się z książki Laury Vanderkamp ,,Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem" książka bardzo mi się spodobała. Zawiera mnóstwo porad, aby być bardziej efektywnym w swoich działaniach i uczy jak zyskać trochę cennego czasu. Autorka przytacza przykłady w postaci dyrektorów i prezesów dużych firm i ich stosunku do porannych obowiązków. Niektórzy powiedzą, że bogaci mogą sobie pozwolić na wszystko, bo przecież mają pieniądze i mnóstwo wolnego czasu. Guzik prawda! Prezes światowej firmy ma napakowany grafik od rana do wieczora, wręcz do granic możliwości, bo przecież firma sama o siebie nie zadba i ktoś musi nią pokierować. I jeśli bogacz ma czas, aby wstać o 5, żeby pobiegać albo pomedytować to dlaczego ty nie możesz? A przecież nie chodzi tutaj o pieniądze, tylko o trochę dobrej woli i chęci, aby znaleźć siłę na nowe wyzwania. Kluczowe elementy, albo najciekawsze patenty według mnie po przeczytaniu lektury), którymi dzieli się z nami autorka to: - ciepła woda z cytryną - niczym z poradnika o Francuzkach! Każda szanująca się Francuzka wstanie rano i musi wypić szklankę tego cudownego napoju. Substancja ta odpowiednio nas nawodni, przy okazji poprawimy cerę. Sama korzystam z tej rady od dłuższego czasu i zauważyłam, że problem suchej skóry zniknął, - ćwiczenia są kolejnym ważnym czynnikiem, które wyzwalają w naszym organizmie hormonu szczęścia, a także pozytywnie nakręcają na cały dzień. Ludzie sukcesu kilka razy w tygodniu mogą ćwiczyć, więc my także, - poranna pobudka - autorka radzi, aby wstawać bez marudzenia, zrzędzenia, ociągania i ciągłego przestawiania budzika. Bogacze wstają między 5. a 6. i w ten sposób zdobywają dodatkowy czas w ciągu dnia dla siebie, - bardzo ważnym elementem jest śniadanie. Nie bez kozery mówi się, aby celebrować ten posiłek, który dostarcza energii na cały dzień. I wcale nie mam tutaj na myśli kawy. Pozycja ta jest bardzo interesująca. Opisuje historie ludzi bogatych oraz ich sposoby na uciekający czas. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wprowadził kilka zmian w swoim życiu do osiągnięcia sukcesu. Na końcu książki znajdziecie dodatek, w którym znajdują się wskazówki jak wprowadzić zmiany w swoim życiu i jak lepiej zarządzać czasem. http://reading-mylove.blogspot.com/2016/07/nigdy-wiecej-nie-trac-czasu.html

Całkiem udane wprowadzenie dotyczące porannej rutyny, codziennego zapewniania sobie dobrego startu. Efektywnego wykorzystania potencjału tkwiącego w nas samych rano. Autorka umiejętnie połączyła własne obserwacje, wyniki analizy codziennych nawyków ludzi sukcesów oraz wyniki badań naukowych.

Do walorów tej publikacji należy zaliczyć zwięzłość, przejrzystość wypowiedzi. Minusem jest natomiast strona graficzna (czcionka spowalniająca czytanie).

Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2018-12-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, wyzwanie 2018 - 20 książek, kindle,