Co mógłbyś odpowiedzieć?. Ćwiczenia kształtujące umiejętności społeczne

W niniejszej książce opracowano kilkadziesiąt sytuacji i podano najbardziej popularne zdania, frazy lub wyrazy, które należy wtedy wypowiedzieć. Pracując z tą publikacją, dziecko będzie ćwiczyło zasady powitań i pożegnań z rówieśnikiem, członkiem rodziny i obcą osobą dorosłą; utrwali wiedzę, w jakich sytuacjach używać słów ,,dziękuję", ,,proszę", ,,przepraszam"; będzie wiedziało, jak grzecznie rozmawiać przez telefon i domofon, w jakich słowach wyrażać troskę o innych, jak okazywać sympatię, jak grzecznie zachowywać się w szkole, w miejscach publicznych, przy stole i w towarzystwie innych.W książce przedstawiono 57 zdjęć. Na stronach parzystych umieszczono fotografie dla dziecka. Na stronach nieparzystych zapisano pytania, które czyta dorosły pracujący z uczniem.

Informacje dodatkowe o Co mógłbyś odpowiedzieć?. Ćwiczenia kształtujące umiejętności społeczne:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2019-09-26
Kategoria: Pedagogika

Tagi: Kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Kup książkę Co mógłbyś odpowiedzieć?. Ćwiczenia kształtujące umiejętności społeczne

Co mógłbyś odpowiedzieć?. Ćwiczenia kształtujące umiejętności społeczne - opinie o książce

Amanda Hopkins0
Okładka ksiązki - Jak nazywamy tę budowlę?. Ćwiczenia rozwijające i kształtujące procesy poznawcze

W prezentowanej książce omówione zostały różne budynki i budowle, zarówno te, które budowane są i użytkowane obecnie, jak i...

Amanda Hopkins0
Okładka ksiązki - Co się przed chwilą mogło stać? Ćwiczenia rozwijające myślenie przyczynowo-skutkowe

Co się przed chwilą mogło stać? to książka ucząca dostrzegać i analizować zależności przyczynowo-skutkowe. Patrząc na zdjęcia i odpowiadając na pytania...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;