Co na to lekarz? Mity przenoszone drogą szeptaną

Niewiedza bywa zabójcza. Zwłaszcza w momencie, kiedy swoje zdrowie zawierzamy wyłącznie informacjom znalezionym online. Jesteśmy skłonni ufać niesprawdzonym metodom, byle uniknąć wizyty u specjalisty. Najnowsze badania potwierdzają, że większość Polaków (niemal 90%) informacje na temat zdrowia czerpie z internetu. Lekarz Łukasz Durajski bierze na warsztat najczęściej powtarzane i niebezpieczne mity medyczne, które wciąż żyją w świadomości pacjentów.

Czy szczepionki są w pełni bezpieczne i w 100% skuteczne? Czy dziecko powinno spać na poduszce? Czy Wi-Fi wpływa na nasze zdrowie? Czy halitoza to chwyt marketingowy? Piwo i żurawina oczyszczają nerki? Czy kawa wypłukuje składniki odżywcze?

Na pewno każdy z nas miał do czynienia przynajmniej z jednym z nich.

W dobie internetu wiedza ekspertów stawiana jest na równi z wiedzą pseudoekspertów, co stwarza wiele zagrożeń. Czy z usterką samochodu udajemy się do piekarza? A w sprawie zepsutego piekarnika dzwonimy do fryzjerki?

Pamiętajmy: żadne forum i internetowi specjaliści nie zastąpią wizyty u lekarza. A jeśli nawet wydaje nam się, że porada udostępniona w internecie ,,brzmi naukowo", nie oznacza to, że jest wiarygodna.

Informacje dodatkowe o Co na to lekarz? Mity przenoszone drogą szeptaną:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2019-09-04
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Co na to lekarz? Mity przenoszone drogą szeptaną

Co na to lekarz? Mity przenoszone drogą szeptaną - opinie o książce

Alergie. Fakty i mity
Łukasz Durajski0
Okładka ksiązki - Alergie. Fakty i mity

Drogi Czytelniku! Skoro sięgnąłeś po tę pozycję, to najprawdopodobniej Ty lub ktoś bardzo Ci bliski zmagacie się z alergią. Niniejszy poradnik został...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis