DIMENSION W: TOM 13

By ocalić świat, którego jedna trzecia jest już pogrążona w „Pustce”, bohaterowie śledzą poczyniania Syndykatu, co prowadzi ich do Indii. Spotykają tam detektywa Hansa, który szuka zaginionej siostry, i z jego pomocą postanawiają dostać się do siedziby sekty „organ”. Wszystkie te przygody sprawiają, że rozwój Miry gwałtownie przyśpiesza, budząc w niej nowe emocje. Dokąd ostatecznie zaprowadzi ją dwurdzeniowe ogniwo?

Informacje dodatkowe o DIMENSION W: TOM 13:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-08-07, Ocena: 4, Przeczytałem,

SEKTA

Chociaż od pewnego czasu wydaje się, że „Dimension W” zbliża się do końca, trzynasty tom wyraźnie pokazuje, że seria wciąż nie powiedziała ostatniego słowa. Wręcz przeciwnie, fabuła znów zbacza w inne gatunkowe rejony, a przy okazji nabiera szybkiego tempa. Co więcej ta część, choć zamyka otwarty w niej wątek, kończy się w taki sposób, że miłośnicy nie będą się mogli doczekać ciągu dalszego.

Kyouma, Mira i Ela, podążając tropem Syndykatu i jednej z ofiar, trafiają do Indii, gdzie wpadają w zasadzkę niejakiego Hansa. Kiedy wróg okazuje się w rzeczywistości policjantem, który też prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Chandlera, cała czwórka łączy siły. Ślad wiedzie ich do sekty „Organ”, która odrzuca ogniwa i zdobycze współczesnej techniki i prowadzi tryb życia mający zapewnić im to, czego nie daje obecny świat. Jednocześnie Hans chce znaleźć swoją zaginioną siostrę i oczyścić ją z podejrzeń o śmierć Chandlera. Grupie udaje się przeniknąć do „Organ”, ale miejsce to okazuje się być o wiele bardziej tajemniczym, niż ktokolwiek z nich mógłby sądzić.
Tymczasem Syndykat porywa zbieraczy i zaczyna z nimi chorą grę. Jeśli nie zaczną się nawzajem zabijać, aż zostanie tylko połowa z nich, zacznie się rzeź. Jaki jest jednak cel takiego działania?

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/08/dimension-w-13-yuji-iwahara.html

Dimension W tom 4
Yuji Iwahara0
Okładka ksiązki - Dimension W tom 4

Źródłem opowieści o duchach okazał się „świat sprzed 21 lat”, zapieczętowany w Wymiarze W przez „numer”. Uwięzieni w nim...

DIMENSION W: TOM 8
Yuji Iwahara0
Okładka ksiązki - DIMENSION W: TOM 8

Mira brawurowo stawia czoła oszalałym robotom, by chronić Kyoumę, który spadł w pustkę. Walka między zbieraczami staje się coraz bardziej zacięta...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;