Dior. Historia kultowego domu mody

Połączenie klasyki i awangardy, pięknych sylwetek z doskonałym krawiectwem - to wszystko cechy nieodłącznie związane z domem mody Christiana Diora. Świetnie obeznany z tradycją francuskiego rzemiosła, jak i wyczulony na najnowsze trendy w kulturze i sztuce, legendarny projektant stworzył szereg kreacji pozostających do dziś ponadczasowymi klasykami.

Książka śledzi losy marki, poczynając od tego, co ukształtowało estetykę młodego Diora, poprzez szerokie echo, jakim odbiły się jego debiutanckie kolekcje, aż do przedwczesnej śmierci projektanta. Opisuje także dalszą historię domu mody, pozostającego później w rękach prawdziwych wizjonerów - wysublimowanego Yves Saint Laurenta, romantycznego Johna Galliano czy politycznie zaangażowanej Marii Grazii Chiuri.

Piękne archiwalne fotografie i pełna barwnych osobowości opowieść tworzą niezwykły obraz epoki rewolucyjnych zmian w modzie, zapoczątkowanych właśnie twórczością Diora.

Informacje dodatkowe o Dior. Historia kultowego domu mody:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2022-12-02
Kategoria: Architektura, kultura, sztuka
Tytuł oryginału: Little Book of Dior. The Story of The Iconic Fashion House

Kup książkę Dior. Historia kultowego domu mody

Dior. Historia kultowego domu mody - opinie o książce

,,Zaraz po kobietach, kwiaty są najwspanialszą rzeczą, jaką Bóg dał światu.".

Cechy związane z domem mody Christiana Diora to nic innego jak połączenie klasyki i awangardy, pięknych sylwetek z doskonałym krawiectwem. Obeznanie z tradycją francuskiego rzemiosła, wyczulenie na najnowsze trendy w kulturze i sztuce, stworzył kreację, które przeszły do legendy i pozostają ponadczasowymi klasykami.

Nowy styl, który skrupulatnie wprowadzał spotkał się z licznymi kontrowersjami, jednakże nie przeszkadzały mu one w dalszym budowaniu kobiecości. Jego projekty opierały się w dużej mierze nad kreowaniem kształtów i podkreślaniu sylwetek.

Prekursorką tej marki stała się sama księżna Diana, która nosząc torebkę Diora otrzymaną w prezencie, dała się uwiecznić na kilku fotografiach.

Jednak jego marka to normalne tylko ubrania i galanteria, to także perfumy, które dzięki swoim kwiatowo-pudrowo nutą pokochały kobiety.

,,Stworzyłem te perfumy, tak aby każda z kobiet mogła otulić się wyjątkową kobiecością. To tak, jak gdyby z każdego flakonu wyłaniała się któraś z moich kreacji".

W późniejszych latach dołączyły również kosmetyki do produktów stworzonych przez markę, które w 90% pochodziły ze składników naturalnych. Jednak tu się nie zatrzymuje historia tego domu mody, gdyż do pełni asortymentu brakowało tylko kolorowych kosmetyków do makijażu. Tworząc swoją kolorówkę przyświecała im ciekawa idea.

Pozycja, która Wam prezentuje zawiera w sobie ogrom informacji okraszonej pięknymi fotografiami, które pomagają nam przenieść się w tamte czasy, śledzić powstawanie marki i późniejszą jej innowacje wprost, trafiając do serca kobiet na całym świecie.

Autorka idealnie wszystko zebrała w jedną całość, dając nam do ręki album, który daje nam więcej emocji, niż sama torebka Diora.

Jak widzicie, niektóre informacje nie zostały przeze mnie rozwinięte w całości, ponieważ te smaczki, a uwierzcie mi, że jest tam ich sporo, powinny zostać odkryte przez samego czytelnika. Chciałam wzbudzić twoja ciekawość dotyczącą samej osoby projektanta, bo przecież od czegoś się ta popularność zaczęła i trwa do dziś. Poznaj ten fenomen, zapraszając tę pozycję do siebie i rozkoszuj się jej tajemnicami.

Gucci. Historia kultowego domu mody
Karen Homer0
Okładka ksiązki - Gucci. Historia kultowego domu mody

Od powstania we Florencji w 1921 roku jako firma oferująca bagaże dla elit do współczesnej pozycji marki jako producenta kultowych akcesoriów i kolekcji...

Valentino. Historia kultowego domu mody
Karen Homer0
Okładka ksiązki - Valentino. Historia kultowego domu mody

Valentino Garavani to ikona współczesnej mody. Jego projekty wzbudzają zachwyt od lat 50. XX wieku, kiedy to w Rzymie powstał dom mody Valentino. Oszałamiające...