Fizjologia człowieka w zarysie. Zintegrowane podejście

Nowoczesny podręcznik, w którym omówiono podstawowe czynności organizmu człowieka oraz mechanizmy regulujące jego funkcjonowanie.

Autorzy skupili się na tych zasadach funkcjonowania ludzkiego ciała, których poznanie będzie przydatne w edukacji z zakresu nauk klinicznych. Zagadnienia teoretyczne dotyczące mechanizmów fizjologicznych zostały przedstawione w taki sposób, aby stanowiły wstęp do przedmiotów klinicznych ważnych dla studentów z punktu widzenia wykonywania przyszłego zawodu.

Szczególny nacisk położono na poznanie:

- wzajemnych powiązań procesów fizjologicznych,

- współdziałania narządów i układów w celu zachowania homeostazy wewnątrzustrojowej,

- mechanizmów fizjologicznych, jakie zachodzą w obrębie poszczególnych narządów i układów.

Liczne schematy, tabele oraz zdjęcia ułatwiają zrozumienie zagadnień, a zestawy pytań kontrolnych (testowych i otwartych) pozwalają na weryfikację zdobytej wiedzy, jak również umożliwiają sprawdzenie umiejętności wykorzystania wiedzy teoretycznej w rozwiązywaniu problemów praktycznych.

Podręcznik przygotowano z myślą o studentach kierunków: ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne, dietetyka i fizjoterapia, jak również uczelni rolniczych, technicznych czy też uniwersyteckich wydziałów biologicznych.

Informacje dodatkowe o Fizjologia człowieka w zarysie. Zintegrowane podejście:

Kup książkę Fizjologia człowieka w zarysie. Zintegrowane podejście

Fizjologia człowieka w zarysie. Zintegrowane podejście - opinie o książce

Moje pierwsze naklejki. W domu
Okładka ksiązki - Moje pierwsze naklejki. W domu

Moje pierwsze naklejki to 4 kolorowe, rozwijające zeszyty dla maluszków. W każdym zeszycie czekają: duże i okrągłe naklejki idealnie dopasowane do małych...

Liga Niezwykłych Dżentelmenów - XX stulecie
Okładka ksiązki - Liga Niezwykłych Dżentelmenów - XX stulecie

Trzeci tom rewelacyjnej opowieści o najsłynniejszych postaciach z dawnych powieści i filmów przygodowych, które w ujęciu mistrza komiksu Alana Moore'a...