Cześć! Jesteśmy Lina i Mia. Książka „Food Pharmacy” to efekt naszych długich obserwacji związku odżywiania ze stanem zdrowia. Jako fanatyczki żywieniowe postanowiłyśmy wgryźć się w ten temat i z nieocenioną pomocą profesora medycyny Stiga Bengmarka zaczęłyśmy prowadzić bloga o diecie przeciwzapalnej. Przetestowałyśmy na sobie różne sposoby odżywiania, a potem napisałyśmy tę książkę, aby podzielić się z Wami zdobytą wiedzą. Czy słyszeliście, że za odporność organizmu w 80% odpowiada jelito grube? Czy wiecie, co jeść, aby uniknąć stanów zapalnych? Czy domyślacie się, co jest przyczyną większości dolegliwości? „Food Pharmacy” rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości. Oto sycąca porcja wiedzy doprawiona dobrym humorem. Ta książka to recepta na doskonałe samopoczucie! Uwaga! Skutki uboczne występujące po przeczytaniu naszej książki: • nowe spojrzenie na jedzenie (podniebienie Ci podziękuje), • mnóstwo energii (także w poniedziałkowe poranki), • zadowolone bakterie jelitowe (zaufaj nam, chcesz, żeby były szczęśliwe), • zdrowa flora jelitowa (czyli lepszy komfort życia), • umiarkowany poziom cukru we krwi (bez utraty uroku osobistego), • lepszy gust muzyczny*. * Tego ostatniego nie potrafimy do końca wyjaśnić, ale pozostałe rezultaty zawdzięczamy kuchni przeciwzapalnej.

Informacje dodatkowe o Food Pharmacy. Opowieść o jelitach i dobrych bakteriach zalecana wszystkim, którzy chcą trafić przez żołądek do… zdrowego życia:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2017-02-01
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7515-309-5

Kup książkę Food Pharmacy. Opowieść o jelitach i dobrych bakteriach zalecana wszystkim, którzy chcą trafić przez żołądek do… zdrowego życia

Food Pharmacy. Opowieść o jelitach i dobrych bakteriach zalecana wszystkim, którzy chcą trafić przez żołądek do… zdrowego życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2017-12-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

kingaczyta.blogspot.com

Uwielbiam książki dotyczące zdrowego odżywiania, bo sama na sobie przekonałam się, jak ważne jest to, co spożywamy i że odpowiednie jedzenie naprawdę potrafi człowieka wyleczyć z wielu przypadłości. Dlatego też z ciekawością sięgam po kolejne tytuły, które właśnie takową tematykę podejmują. Tym razem mój wybór padł na "Food Pharmacy" - książkę napisaną przez dwie blogerki, prowadzące też blog o tym samym tytule.

O tym, że książka już samą okładką przyciąga wzrok, chyba mówić nie muszę. Jest naprawdę pięknie wydana, bardzo estetycznie i minimalistycznie, po prostu ze smakiem! Ale nie to jest przecież najważniejsze, więc przejdźmy dalej.

"Food Pharmacy" to książka, która napisana jest niezwykle lekko, bez skomplikowanego słownictwa. Nada się więc idealnie dla każdego, nawet największego laika. Nie brakuje w niej też humoru. Uważam, że jest to idealna pozycja dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w walce o swoje zdrowie i chcą zacząć zdrowo się odżywiać. Wtedy jak najbardziej "Food Pharmacy" polecić mogę.
Jednak ja nie dowiedziałam się z tej książki niczego, czego bym już wcześniej nie wiedziała, ale tak jak już wspominałam - wiele już publikacji na podobne tematy czytałam i słuchałam wielu wykładów. W książce tej zawarta jest wiedza podstawowa, a nawet bardzo podstawowa.

Dla mnie fajnym dodatkiem było te kilka przepisów podanych przez autorki. Chyba będę musiała kilka z nich wypróbować!

Avatar użytkownika - Roksana
wmoichkregach
Przeczytane:2018-10-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018, Mam,
Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2018-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam, wyzwanie 2018 - 20 książek, Mam,