Francuska dwórka

Ocena: 4 (3 głosów)

Giselle Morin, paryska intrygantka, bryluje na dworze Ludwika XIV. Gdy wchodzi w konflikt z samym kardynałem Mazarinem, by ratować własną głowę zmuszona jest opuścić ojczyznę. Jej mocodawczyni wysyła ją na koniec świata w towarzystwie Jeana, porucznika królewskich muszkieterów. Francuska piękność ku swemu niezadowoleniu ląduje w Warszawie, gdzie zostaje przyjęta przez królową Ludwikę Marię, żonę Jana Kazimierza, i staje się jedną z jej dwórek.

Okazuje się, że intrygi na warszawskim dworze są tak samo porywające i niebezpieczne, jak na francuskim, do tego wśród dworaków roi się od przystojnych rycerzy, równie nieokrzesanych, co fascynujących. Giselle poznaje nowy kraj i przez polskich przyjaciół rychło zostaje przemianowana na Żiselkę Morowiankę. Kiedy z trudem udaje się jej awansować w hierarchii dworskiej, Rzeczpospolita zostaje najechana przez potężną armię szwedzką. Żiselka rusza na prawdziwą wojnę w obronie przybranej ojczyzny

Powieść Weroniki Wierzchowskiej to prawdziwa gratka dla Czytelniczek lubiących historie z ikrą, odrobiną dowcipu i lekkiej pikanterii.

Informacje dodatkowe o Francuska dwórka:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2023-07-06
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788367654364
Liczba stron: 416

Tagi: obyczajowe

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Francuska dwórka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Francuska dwórka - opinie o książce

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2023-08-29, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

FRANCUSKA DWÓRKA to pikantny romans histrorycznych, który rozgrzeje was jak przedpołudniowe słońce na plaży w upalny dzień.

 


Długo zabierałam się za tę powieść, ale zawsze odkładam na później. Chyba podświadomie czułam, że nie polubię się z tą historię. I nie myliłam się, bowiem mam mieszane odczucia po tej lekturze.

 


Jak romanse historyczne lubię, tak tutaj, niestety w ogóle nie mogłam wgryźć się w fabułę. Nawet nie jestem wstanie wywnioskować dlaczego nie zaiskrzyło między nami, bo wszystkie występujące elementy bardzo cenię. Barwnych i charakternych bohaterów, intrygi, zawrotne tempo, ciekawe zwroty akcji, pikantne sceny miłosne. Autorka też świetnie oddała klimat tamtej epoki, więc co poszło nie tak? Nie wiem… Może to wina samej w sobie historii? Nie wciągnęła mnie, przez co niekiedy mi się dłużyła i odebrała chęć czytania.

Link do opinii
Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2024-03-16, Ocena: 4, Przeczytałam, Moje książki 2024,
Inne książki autora
Wyprawa po szczęście
Weronika Wierzchowska0
Okładka ksiązki - Wyprawa po szczęście

Zosia Wittowa uchodziła nie tylko za najpiękniejszą Polkę, ale i najbardziej pożądaną damę na świecie, w dodatku miała słabość do romansowania z koronowanymi...

Nadchodzą czasy nowe
Weronika Wierzchowska0
Okładka ksiązki - Nadchodzą czasy nowe

Siła kobiecej przyjaźni i matka walcząca o syna, w niespokojnych, wojennych czasach. W roku 1794 trwa Insurekcja Kościuszkowska. Do wyzwolonej z...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy