Francuska dwórka

Giselle Morin, paryska intrygantka, bryluje na dworze Ludwika XIV. Gdy wchodzi w konflikt z samym kardynałem Mazarinem, by ratować własną głowę zmuszona jest opuścić ojczyznę. Jej mocodawczyni wysyła ją na koniec świata w towarzystwie Jeana, porucznika królewskich muszkieterów. Francuska piękność ku swemu niezadowoleniu ląduje w Warszawie, gdzie zostaje przyjęta przez królową Ludwikę Marię, żonę Jana Kazimierza, i staje się jedną z jej dwórek.

Okazuje się, że intrygi na warszawskim dworze są tak samo porywające i niebezpieczne, jak na francuskim, do tego wśród dworaków roi się od przystojnych rycerzy, równie nieokrzesanych, co fascynujących. Giselle poznaje nowy kraj i przez polskich przyjaciół rychło zostaje przemianowana na Żiselkę Morowiankę. Kiedy z trudem udaje się jej awansować w hierarchii dworskiej, Rzeczpospolita zostaje najechana przez potężną armię szwedzką. Żiselka rusza na prawdziwą wojnę w obronie przybranej ojczyzny

Powieść Weroniki Wierzchowskiej to prawdziwa gratka dla Czytelniczek lubiących historie z ikrą, odrobiną dowcipu i lekkiej pikanterii.

Informacje dodatkowe o Francuska dwórka:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2023-07-06

Tagi: obyczajowe

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Francuska dwórka

Dodaj cytat

Francuska dwórka - opinie o książce

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2023-08-29, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

FRANCUSKA DWÓRKA to pikantny romans histrorycznych, który rozgrzeje was jak przedpołudniowe słońce na plaży w upalny dzień.

Długo zabierałam się za tę powieść, ale zawsze odkładam na później. Chyba podświadomie czułam, że nie polubię się z tą historię. I nie myliłam się, bowiem mam mieszane odczucia po tej lekturze.

Jak romanse historyczne lubię, tak tutaj, niestety w ogóle nie mogłam wgryźć się w fabułę. Nawet nie jestem wstanie wywnioskować dlaczego nie zaiskrzyło między nami, bo wszystkie występujące elementy bardzo cenię. Barwnych i charakternych bohaterów, intrygi, zawrotne tempo, ciekawe zwroty akcji, pikantne sceny miłosne. Autorka też świetnie oddała klimat tamtej epoki, więc co poszło nie tak? Nie wiem… Może to wina samej w sobie historii? Nie wciągnęła mnie, przez co niekiedy mi się dłużyła i odebrała chęć czytania.

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2024-03-16, Ocena: 4, Przeczytałam, Moje książki 2024,
Wyprawa po szczęście
Weronika Wierzchowska0
Okładka ksiązki - Wyprawa po szczęście

Zosia Wittowa uchodziła nie tylko za najpiękniejszą Polkę, ale i najbardziej pożądaną damę na świecie, w dodatku miała słabość do romansowania z koronowanymi...

Nadchodzą czasy nowe
Weronika Wierzchowska0
Okładka ksiązki - Nadchodzą czasy nowe

Siła kobiecej przyjaźni i matka walcząca o syna, w niespokojnych, wojennych czasach. W roku 1794 trwa Insurekcja Kościuszkowska. Do wyzwolonej z...

Nawiedzone kolonie
Rafał Witek