Twoje dziecko ciągle marudzi, płacze, chce być wciąż na rękach, w nocy karmisz je co chwilę i nie pamiętasz, kiedy ostatnio przespałaś noc? Wymagające dzieci naprawdę istnieją i potrzebują więcej niż inne - uwagi i troski, przytulania i karmienia. Dr William Sears i jego żona Marta, twórcy pojęć high-need baby i attachment parenting, przez kilkadziesiąt lat praktyki pediatrycznej zgromadzili szereg przydatnych porad dla zmęczonych rodziców. Oferują im: - kreatywne sposoby na uspokojenie marudnych niemowląt, - metody karmienia i usypiania wymagających dzieci, - informacje na temat medycznych przyczyn nadmiernej płaczliwości - od infekcji po alergie, - skuteczne narzędzia do poradzenia sobie z powszechnymi problemami z zachowaniem dzieci wymagających, zwłaszcza tych nadwrażliwych i potrzebujących ciągłej uwagi, - rady pomagające uniknąć rodzicielskiego wypalenia, - taktyki nauki mówienia i słuchania - aby poznać punkt widzenia dziecka i okazać mu zrozumienie, zanim będzie za późno, - prawdziwe historie i porady rodziców wymagających dzieci. Z ogromnym zrozumieniem dla trudności, z jakimi się borykasz, Searsowie pokazują, jak rodzicielstwo bliskości potrafi zamienić wyzwania w zalety - zarówno u ciebie, jak i u twojego dziecka. Wymagające i wrażliwe dzieci potrafią dostarczyć najbardziej satysfakcjonujących rodzicielskich przeżyć, dzięki czemu dając więcej - więcej też otrzymasz!

Informacje dodatkowe o High-need baby. Jak skutecznie zadbać o szczególne potrzeby twojego wymagającego dziecka?:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2021-08-18
Kategoria: Parentingowe
Tytuł oryginału: The Fussy Baby Book. Parenting Your High-Need Child from Birth to Age Five

Tagi: Relating to infancy bóg

Kup książkę High-need baby. Jak skutecznie zadbać o szczególne potrzeby twojego wymagającego dziecka?

Dodaj cytat

High-need baby. Jak skutecznie zadbać o szczególne potrzeby twojego wymagającego dziecka? - opinie o książce

Twoje wymagające HIGH-NEED dziecko.
Martha Sears0
Okładka ksiązki - Twoje wymagające HIGH-NEED dziecko.

Nawiedzone kolonie
Rafał Witek