"Informatyka Europejczyka" to doskonały i kompletny zestaw edukacyjny, przygotowany przez dysponującego ogromnym doświadczeniem lidera na rynku książek informatycznych - wydawnictwo Helion.

Podręczniki oraz inne pomoce naukowe należące do tej serii zostały opracowane w taki sposób, aby ich użytkownicy mogli nie tylko poszerzać swoją wiedzę, ale też szybko i skutecznie utrwalać nowe wiadomości.

Proponowane przez nas rozwiązania szczególnie ważne są właśnie dziś, gdy znajomość informatyki stała się kluczowa - bez niej nie sposób nadążyć za tempem rozwoju dowolnej dziedziny wiedzy i zrozumieć fundamentalnych zmian zachodzących na całym świecie.

"Informatyka Europejczyka. Program nauczania informatyki w szkole podstawowej, kl. IV - VI. Edycja Windows XP, Windows Vista, Mac OS 10.5, Linux Ubuntu" nie jest po prostu kolejnym materiałem dydaktycznym dla nauczycieli prowadzących zajęcia z informatyki w szkole podstawowej.

Jego wyjątkowość polega na tym, że jest on niezależny od platformy sprzętowej i może być wykorzystywany podczas pracy na różnych systemach operacyjnych (Mac, Vista i XP). Wydawnictwo odpowiedziało w ten sposób na postulaty zgłaszane przez samych nauczycieli. W książce znaleźć można szczegółowe założenia programu, opis poszczególnych osiągnięć i systemu oceniania uczniów, a także proponowane metody pracy i środki dydaktyczne.

Ponadto zamieszczono tu dokładne omówienie treści nauczania oraz działań uczniów w zakresie celowego, bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania ze sprzętu, obsługi podstawowych programów, rozwiązywania problemów, wyszukiwania informacji oraz zagadnień etycznych i prawnych.

"Informatyka Europejczyka" to: gruntowne poznanie podstaw obsługi komputera i najczęściej używanych programów; atrakcyjnie przekazywana wiedza, niezbędna do zrozumienia współczesnego świata; kreatywne wykorzystanie dostępnych możliwości i proponowanie własnych rozwiązań.

"Podręczniki szyte na miarę - informatyka w najlepszym wydaniu"

Informacje dodatkowe o Informatyka Europejczyka. Program nauczania informatyki w szkole podstawowej, kl. IV - VI. Edycja Windows XP, Windows Vista, Mac OS 10.5, Linux Ubuntu:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2010-08-13
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Informatyka Europejczyka. Program nauczania informatyki w szkole podstawowej, kl. IV - VI. Edycja Windows XP, Windows Vista, Mac OS 10.5, Linux Ubuntu

Informatyka Europejczyka. Program nauczania informatyki w szkole podstawowej, kl. IV - VI. Edycja Windows XP, Windows Vista, Mac OS 10.5, Linux Ubuntu - opinie o książce

Danuta Kiałka, Katarzyna Kiałka0
Okładka ksiązki - Informatyka Europejczyka. Zeszyt ćwiczeń do zajęć komputerowych dla szkoły podstawowej, kl. 6. Edycja: Windows 7, Windows Vista, Linux Ubuntu, MS Office 2007, OpenOffice.org (Wydanie II)

To już ostatni rok nauki w szkole podstawowej. Masz za sobą sporo zaliczonych lekcji z zajęć komputerowych. Teraz przyszedł czas na poważną informatykę...

Danuta Kiałka, Katarzyna Kiałka0
Okładka ksiązki - Informatyka Europejczyka. Nauka i zabawa z komputerem w edukacji wczesnoszkolnej. Poziom 3 (Wydanie II)

Numer dopuszczenia: MEN 578/3/2012 Ta książka Cię zabierze na wycieczkę po komputerze! Czy to w domu, czy to w szkole, dziś komputer masz na stole...