Jak powstaje morderca - zagadki psychopatycznych umysłów

John E. Douglas przez dwadzieścia pięć lat pracował jako agent specjalny FBI, profiler behawioralny i analityk śledczy. W tym czasie nauczył się bezbłędnie odgadywać sposób myślenia przestępstw, dzięki czemu udało się postawić niejednego z nich przed wymiarem sprawiedliwości. Zaskoczony wynikami swojej pracy, zdecydował się odtworzyć rozmowy, które prowadził, siedząc przy stole z najbrutalniejszymi mordercami.

W tej pasjonującej książce przywołującej prawdziwe zbrodnie Douglas przedstawia sylwetki czterech przestępców, z którymi zetknął się w trakcie swojej kariery zawodowej, i wyjaśnia, w jaki sposób pomogli mu oni zrozumieć sposób myślenia psychopatów.

Ta książka zabierze Cię do pokoju przesłuchań i zademonstruje unikalne techniki, których używał autor, aby zrozumieć działanie najbardziej przerażających i niezgłębionych umysłów. Wybierz się w niepowtarzalną podróż w najciemniejsze zakamarki profilowania kryminalnego i nauk behawioralnych.

Informacje dodatkowe o Jak powstaje morderca - zagadki psychopatycznych umysłów:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2022 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: The Killer across the Table
Tłumaczenie: Paulina Wojnakowska
Ilustracje:Inna Sinano

Tagi: profilowanie kryminalistyczne

Kup książkę Jak powstaje morderca - zagadki psychopatycznych umysłów

Jak powstaje morderca - zagadki psychopatycznych umysłów - opinie o książce

Avatar użytkownika - kamilagielniak
kamilagielniak
Przeczytane:2023-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Bardzo klarowny reportaż z którego można wyciągnąć wiele informacji na temat działania zbrodniarzy.

Mindhunter. Podróż w ciemność
John Douglas, Mark Olshaker0
Okładka ksiązki - Mindhunter. Podróż w ciemność

Nie wiem, kim ona będzie, ale jestem gotów zabić. Natychmiast. Jeden z najwybitniejszych profilerów w dziejach FBI i autor bestsellerowego...

Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI
John Douglas, Mark Olshaker0
Okładka ksiązki - Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI

Mroczna książka Johna Douglasa – jednego z najwybitniejszych profilerów w dziejach FBI. Douglas badał miejsca zbrodni dokonywanych przez...