Jedz jak geniusz

Max Lugavere po latach badań, rozmów z najważniejszymi naukowcami i neurologami, odkrył ważne połączenie między dietą, stylem życia a działaniem mózgu. W swojej książce Jedz jak Geniusz przedstawia praktyczne sposoby na wyeliminowanie tzw. mgły mózgowej, optymalizację zdrowia i osiągnięcie szczytowej sprawności umysłowej. Znajdziesz w niej bezcenne spostrzeżenia na temat tego, jak usprawnić działanie swojego mózgu. A przede wszystkim co jeść żeby:
- poprawić pamięć i jasność umysłu
- odmłodzić wiek swojego mózgu
- czuć się bardziej szczęśliwym
- zapamiętywać więcej i szybciej się uczyć

Po tym, jak u matki autora zdiagnozowano demencję, Lugavere zawiesił swoją karierę medialną i postanowił dowiedzieć się wszystkiego na temat mózgu i jego wydajności. Przez ponad pół dekady zajmował się najnowszymi badaniami, rozmawiał z dziesiątkami czołowych naukowców i lekarzy z całego świata oraz odwiedzał najlepsze wydziały neurologiczne w Stanach Zjednoczonych - wszystko w nadziei, że zrozumie stan, w którym znajdowała się jego matka.

Całą zdobytą wiedzę zapisał w książce. Jedz jak Geniusz. Bądź mądry, szczęśliwy i bardziej wydajny to obszerny przewodnik, pełen wiedzy na temat mózgu i jego funkcjonowania. Lugavere opisał związek między naszymi wyborami żywieniowymi i stylem życia, a działaniem mózgu. Ujawnił w jaki sposób jedzenie bezpośrednio wpływa na naszą zdolność koncentracji, uczenia się, zapamiętywania, tworzenia, analizowania nowych pomysłów i utrzymywania dobrego nastroju.

Informacje dodatkowe o Jedz jak geniusz:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-10-27
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Genius foods
Tłumaczenie: Piotr Kostrzewski

Tagi: Jedzjakgeniusz

Kup książkę Jedz jak geniusz

Jedz jak geniusz - opinie o książce

Autorem książki jest Max Lugavere, którego mężczyzna matka zachorowała na demencję. To właśnie jej choroba była impulsem, który sprawił, że on postanowił dowiedzieć się wszystkiego o mózgu i jego wydajności. Po wielu latach rozmów oraz badań postanowił podzielić się zdobytą wiedzą.

W książce znajdziemy wiele cennych informacji odnośnie tego, jak nasza dieta wpływa na mózg i jego funkcjonowanie. Dowiemy się co jeść, aby poprawić pamięć, szybciej się uczyć, być bardziej szczęśliwym, wydajnym i wiele więcej. Książka jest bardzo bogata w wiedzę, a wszelkie informacje ciekawe. Rozwiewa wiele mitów, a także otwiera oczy na pewne rzeczy.

„Jedz jak geniusz” to książka, którą powinien przeczytać, każdy, kto chciałby dowiedzieć się jak odżywać się, aby wspomagać nasz mózg, a nie mu szkodzić. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA