Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu

Chemia jest nudna? Nigdy w życiu! Oto najciekawszy przewodnik po pierwiastkach, jaki możesz sobie wyobrazić!

Czy wiesz, że gdyby nie rysik w twoim ołówku, nie istniałoby życie na Ziemi? Albo że zabójczą substancję, która posłużyła do zbudowania najgroźniejszej broni w dziejach, można odkryć w butelce z wodą? Autor tej zdumiewającej książki dowiedzie, że prawie wszystko we wszechświecie składa się z zaledwie dziewięćdziesięciu dwóch pierwiastków. I że w dodatku wiele z nich - od argonu po żelazo - znajdziesz w swoim własnym domu. Dołącz więc do zabawy w chowanego... i poszukaj pierwiastków wokół nas!

Informacje dodatkowe o Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: The Element in the Room. Investigating the Atomic Ingredients that Make Up Your Home

Kup książkę Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu

Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu - opinie o książce

Przyroda jest wszędzie! Śledztwo w sprawie organizmów wokół ciebie (i w tobie)
Mike Barfield0
Okładka ksiązki - Przyroda jest wszędzie! Śledztwo w sprawie organizmów wokół ciebie (i w tobie)

Bohaterowie książki ,,Jest chemia!" wrócili! Przeżyj z nimi kolejną naukowo-detektywistyczną przygodę! Życie na naszej planecie jest wszędzie. W morzach...