Kasztanowy chłopczyk

Kasztankowe opowiadanie idealne na zasypianie

Do małego świata, w którym rozgrywają się naprawdę wielkie przygody, zaprasza Kasztankowy Chłopczyk. Dzięki tej napisanej wierszem bajeczce wszystkie dzieci łagodnie i z łatwością wpłyną do krainy snów.

Odważny i ciekawy świata bohater wyrusza na wyprawę pełną przygód samodzielnie zbudowanym statkiem. Co go czeka po drodze? Co zobaczy? Kogo spotka i jak zakończy się ta, choć mała, to jednak wielka, kasztankowa podróż? Tego dowiedzą się Ci, którzy zechcą śledzić wzrokiem zabawne rymy wersów ozdobione pięknymi, bajkowymi ilustracjami.

Informacje dodatkowe o Kasztanowy chłopczyk:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2021-02-15

Tagi: Poezja dla dzieci i młodzieży bóg

Kup książkę Kasztanowy chłopczyk

Kasztanowy chłopczyk - opinie o książce

Książki dla dzieci mają za zadanie rozbudzić wyobraźnie i zaszczepić w małych czytelnikach chęć poznawania świata, dlatego też historie są bardzo kolorowe i opisują niezwykłe przygody, które może przeżyć każdy z nas, no może mniej bajkowe przygody, ale równie wspaniałe.
Kasztanowy chłopczyk to historia o tym, jak pomimo braku wiedzy można samemu zbudować statek i wyruszyć w podróż w nieznane, pomimo strachu i lęku o to, co może nas spotkać. Chłopiec, który postanowił zaryzykować, przez całą wyprawę poznaje świat, który go otacza i chociaż czasami troszkę się boi, to nie rezygnuje i płynie dalej, bo wie, że czekają go cudowne przygody, które będzie mile wspominał.
Ta publikacja na pewno zachwyci nie jedno dziecko, jest tutaj mnóstwo kolorowych ilustracji, a do tego cała opowieść pisana jest wierszem, który się rymuje, dlatego zaciekawia czytelnika, a przy tym czyta się historie bardzo szybko. Ja przy książkach dla najmłodszych zwracam uwagę na wydruk, bo jednak dziecko przekładając strony, często nieświadomie przerywa kartki, dlatego częściej wybieram te publikacje z twardymi kartkami, tutaj każda jest nabłyszczona, więc spokojnie nie musimy się martwić tym, że już przy pierwszym oglądaniu książka ulegnie zniszczeniu.
Historia jest bardzo ciekawa i pokazuje, jak dużo można zobaczyć i odkryć, kiedy zaryzykuje się i zrobi się coś, co wydawało nam się niemożliwe, warto pokazywać dzieciom, że same mogą dużo osiągnąć, jeżeli tylko spróbują. Obecnie dzieci są mało kreatywne, jeżeli nie mają danej rzeczy kupionej, to nie potrafią jej zrobić z tych, które mają pod ręką, a my w naszym dzieciństwie wszystko musieliśmy zrobić sobie z rzeczy, które znaleźliśmy na podwórku czy na łące.
Książka wydaje się wyjątkowa, bo rzadko kiedy spotyka się historie pisane wierszem, a takie naprawdę przyciągają dziecko, bo czyta się je dość rytmicznie, więc to wciąga, a przy okazji poznaje się rymy i wyrazy, jakie się rymują.

Dziewczynka i kryształowe pantofelki
Teresa Korecka0
Okładka ksiązki - Dziewczynka i kryształowe pantofelki

Ukrytymi w leśnych zakamarkach ścieżkami dzielnie maszeruje mała dziewczynka. W rączce trzyma koszyczek z tajemniczą zawartością. Tuż za nią podąża Cień...