Okładka książki - Kiedy twój rodzic staje się twoim dzieckiem

Kiedy twój rodzic staje się twoim dzieckiem

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2014-06-17
ISBN: 978-83-7516-543-2
Dodał/a książkę: czytam

Ken Abraham z początku postrzega zmiany w zachowaniu swojej mamy – utratę pamięci, spadek formy fizycznej, nietypowe reakcje – jako normalne dla osób w podeszłym wieku. Wkrótce jednak uświadamia sobie, że to demencja; i że nieodwracalnie zmieni ona życie jego mamy, a także życie całej rodziny. Rejestrując pogarszający się systematycznie stan matki, Abraham podpowiada, w jaki sposób radzić sobie z chorobą i jej konsekwencjami w gronie rodzinnym. Z humorem, a zarazem przypominając, że Dekalog nakazuje nam czcić rodziców, dodaje czytelnikom odwagi w podejmowaniu obowiązków, częstokroć trudnych, proponuje wiele praktycznych rad, które rodziny mogą zastosować, aby uczynić to doświadczenie bezpieczniejszym, lepszym, znośniejszym dla osoby dotkniętej chorobą. Nie pozwól się zaskoczyć – bądź poinformowany, zanim stawisz czoła wyzwaniom i trudnościom związanym z chorobą Alzheimera lub demencją u drogiej ci osoby. Ta książka może ci w tym pomóc.

KEN ABRAHAM, pisarz, którego trzynaście książek znalazło się na prestiżowej liście bestsellerów „New York Timesa”, opowiada, jak towarzyszył swojej mamie w jej podróży przez demencję.

Niezwykle poruszająca i zwycięska – Ken przedstawił nam inspirującą i pouczającą relację, z domieszką humoru i mądrym przesłaniem o ludzkiej godności, wierze w Boga i miłości do ludzi, którzy tyle dla nas poświęcili.
– SENATOR BOB DOYLE

Towarzyszyłem i doradzałem wielu rodzinom, które odbyły tę emocjonalną podróż. Każda z nich ma swoją historię do opowiedzenia, a Ken wyraził ich nadzieje i obawy. Uczciwie i z odwagą relacjonuje zarówno początkowe wyparcie, jak i po akceptację. Ta książka na pewno będzie inspiracją, pomoże zmierzyć się z postępami tej choroby, okradającej ze wspomnień nie tylko tych, których dotknęła, ale i ich bliskich.
– DR N. MED. STEPHEN D’AMICO

Subtelność i przejrzystość, z jakimi Ken podszedł do tego tak trudnego tematu, przyniosą wielu ludziom zrozumienie i nadzieję.
–DAN MILLER, autor bestselleru „New York Timesa” 48 days to the Work You Love

Abraham to świetny gawędziarz, dzięki niemu przypadki podróży jego rodziny ożywają, a książka świetnie się czyta... Abraham opowiada z zaangażowaniem, czytelnicy z łatwością mogą odnieść się do tego, o czym pisze. Uczciwie pokazuje, jak pomocne w trudnych sytuacjach mogą być współczucie, solidarność i wiara.
– „PUBLISHERS WEEKLY”

Kup książkę Kiedy twój rodzic staje się twoim dzieckiem

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2014-07-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
Szybko mijające chwile nie pozostawiają żadnych złudzeń: wczoraj dzieci, dzisiaj - młodzież, jutro - dorośli. A ponieważ czas nie zatrzymuje się nawet na moment, z jego upływem związane są kolejno po sobie następujące zmiany w organizmie. Im człowiek jest starszy, tym większemu spowolnieniu ulegają procesy życiowe, a nic nie zwalnia ludzi młodych od opieki nad potrzebującymi. Wzorcowym przykładem postępowania z osobami w podeszłym wieku jest historia opisana przez Kena Abrahama, który w książce Kiedy twój rodzic staje się twoim dzieckiem przybliża realia codziennego życia z osobą dotkniętą stanem demencyjnym (znaczne obniżenie sprawności umysłowej spowodowane uszkodzeniem mózgu). Publikacja Wydawnictwa Święty Wojciech jest szczegółową relacją z kilku ostatnich lat życia mamy (Minnie) Kena Abrahama. On sam – o czym pisze w swojej książce – początkowo nie dopatrywał się niczego złego w osłabieniu jej pamięci, spadku formy fizycznej oraz zachowaniach i reakcjach różnych od dotychczasowych. Uważał, że wszystko to są naturalne objawy charakteryzujące kogoś, kto cieszy się kilkudziesięcioletnim życiowym doświadczeniem. Wiele do myślenia dało mu dopiero pojawienie się kolejnych niepokojących symptomów: dostrzeganie wpatrujących się w okna mężczyzn w białych garniturach, oskarżanie o kradzież przedmiotów osobistych, niezdolność od kontrolowania oddawania moczu i wypróżniania ...

Opinie o książce - Kiedy twój rodzic staje się twoim dzieckiem