Kolonie i obozy czyli skrywana prawda

Czy zastanawialiście się kiedyś co faktycznie dzieje się na obozach i koloniach na które wysyłacie swoje dzieci? Książka którą trzymacie w rękach odsłoni przed Wami tajemnice o których do tej pory, być może nie mieliście pojęcia. Znajdziecie tu historie opisane w zabawny, a czasem poważny sposób przez autorkę będącą wieloletnią opiekunką obozów, kolonii i wycieczek.

Informacje dodatkowe o Kolonie i obozy czyli skrywana prawda :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-02-02
Kategoria: Pedagogika
Tytuł oryginału: Kolonie i obozy czyli skrywana prawda
Język oryginału: Polski

Kup książkę Kolonie i obozy czyli skrywana prawda

Kolonie i obozy czyli skrywana prawda - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2022-06-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Dzisiaj proponuję książkę pt. "Kolonie i obozy czyli skrywana prawda" autorstwa Marii Polańskiej.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Agrafka

Są to wspomnienia wieloletniej opiekunki obozów i kolonii skierowane do przyszłych wychowawców oraz rodziców. Możemy poznać historię istnienia kolonii, jak zmieniały się warunki na koloniach i obozach w miarę upływu lat. Czy wiecie, że istnieją od 1882?

Znanym propagatorem wyjazdów dzieci i młodzieży na kolonie i obozy był J. Janusz Korczak, także pedagog i wychowawca kolonijny.

Jak zostać wychowawcą? Czy w dzisiejszych czasach zrobienie kursu kolonijnego to kwestia 3 dni? Jak wyglądał pierwszy wyjazd, pierwsze doświadczenia naszej opiekunki?

W jaki sposób trzeba podchodzić do młodzieży, jakie obowiązują zasady, na co zwrócić uwagę w swojej pracy. Nie wszyscy w tej roli się sprawdzają. Obozy i kolonie to nie urlop nad ciepłym morzem, a przede wszystkim praca.

Jedno jest pewne, że obozy i kolonie, to świetna szkoła życia i pierwszy krok do samodzielności, wysyłając tam dzieci rodzice mogą się przekonać jak, je wychowali.

Znajdziecie w książce historie niektórych kolonistów oraz poznacie prawdę i tajemnice kolonii i obozów. Zachęcam do przeczytania książki.

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2023-03-21, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

Maria Polańska przychodzi do nas z propozycją książki, która rozjaśni nasza wiedzę odnośnie kolonii.

Zamieszczając w książce wiele ciekawostek, odpowie na pytanie: czym są kolonie i obozy. Dowiemy się także kiedy powstały; kto je zapoczątkował (w tym miejscu byłam bardzo zdziwiona, ponieważ osoba ta pochodzi z moich stron?); czy warto puszczac na nie dzieci.

Jedno jest pewne - jeśli nie wiesz, czy Twoje dziecko jest samodzielne, to kolonie i obozy są zdecydowanie miejscem, które odpowie na Twoje pytanie.

W książce poznamy ciekawe historię pisane z perspektywy wychowawcy, a także uczestnika.

Dowiemy się w jaki sposób zostać wychowawca na obozie.

Podsumowując: ksiazka ma charakter pozycji, która ujawnia tajniki obozów i kolonii. Jest bardzo krótka, co pozytywnie wpływa na jej lekturę. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i obalić panujące mity.

Polecam osobom rządnym przygód ???