Król Wilków

Wydawnictwo: HANAMI
Data wydania: b.d
Kategoria: Komiksy

Młody historyk i wyśmienity kendōka – Iba wyrusza na wyprawę Jedwabnym Szlakiem, gdzie ginie bez wieści. Jego ukochana – Kyōko, podąża za nim, by go odnaleźć. Dziewczyna nie traci nadziei i wierzy, że Iba żyje. Gdy podczas poszukiwań odkrywa amulet, który chłopak otrzymał od niej na szczęście, na niebie otwiera się wielki wir. Wciąga Kyōko i przenosi ją do XIII wieku – świata pełnego wojen i okrucieństwa. Do okresu, gdy panował Król Wilków. Tom jest zbiorczym wydaniem dwóch historii Król Wilków i Legenda Króla Wilków, stworzonych przez autorów bestsellerowych japońskich komiksów – Buronsona (Hokuto no ken) i Kentarō Miurę (Berserk). Kentarō Miura urodził się w 1966 roku w miejscowości Chiba. Rysowanie komiksów rozpoczął już w wieku 10 lat. Praktycznie cały jego czas twórczy pochłania seria Berserk, wydawana od 1990 roku. Miura trzykrotnie pracował ze znanym scenarzystą Buronsonem. Owocem współpracy były: wydany w 1989 roku Król Wilków, Legenda Króla Wilków z 1990 roku oraz komiks Japan opublikowany w 1992 roku. Buronson to pseudonim artystyczny Yoshiyuki Okamury – znanego japońskiego scenarzysty, urodzonego w 1947 roku w miejscowości Saku, w prefekturze Nagano. Karierę w branży komiksowej rozpoczął on w 1972 rok historią Pink Punch: Miyabi. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt tytułów (wiele z nich to wielotomowe serie). Największą sławę przyniosła mu utrzymana w postapokaliptycznym klimacie seria Hokuto no ken, do której rysunki robił Tetsuo Hara.

Kup książkę Król Wilków

Avatar użytkownika - Lucyper
Lucyper
Młody historyk i jednocześnie mistrz Japonii w Kendo ginie bez wieści w trakcie badań naukowych w Chinach. Jego tropem rusza narzeczona, która nie może pogodzić się z myślą, że jej ukochany nie żyje. Gdzieś na trasie średniowiecznego jedwabnego szlaku odnajduje amulet, który podarowała mu na szczęście. Niespodziewanie na niebie otwiera się czarny wir, który wsysa ją w siebie (tak, wiem, jak to brzmi, ale proszę się nie zniechęcać). Kyoko, bo tak ma na imię nieszczęśliwa narzeczona, przenosi się w przeszłość o prawie 900 lat, do 1212 r. Są to okrutne czasy uciemiężenia i wojen, gdzie liczy się tylko siła fizyczna i potęga armii. Wielka Horda Czyngiz-Chana przejmuje kontrolę nad coraz większymi obszarami Azji...   Tak rozpoczynają się stworzony przez Buronsona i Kentaro Miurę „Król Wilków” oraz umieszczona w tym tomie „Ledenda Króla Wilków”. Zatem Iba, młody naukowiec, także przeniesiony przez wir, dzięki swoim umiejętnościom władania japońskim mieczem, nieznanym w ówczesnych Chinach, trafia przed oblicze Czingiz-Chana, który również okazuje się Japończykiem – to Minamoto Yoshitsune, słynny średniowieczny szermierz. Według przekazów historycznych został on pokonany w bitwie nad rzeką Koromo w 1189 roku przez swojego starszego brata, który zmusił go do popełnienia samobójstwa. Legendy podają jednak, że przeżył ...

Opinie o książce - Król Wilków

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-12-02, Ocena: 4, Przeczytałem,

KRÓL MIURA

Kentar? Miura to autor najbardziej kojarzony ze swojej kultowej już serii „Berserk”. Należy jednak pamiętać, że obok niej w naszym kraju ukazał się też dwie krótkie opowieści, nad którymi pracował. Jedną nich, tą zdecydowanie obszerniejszą jest „Król wilków”, tradycyjnie świetnie narysowana opowieść, która łączy w sobie urban fantasy z typowymi dla Miury elementami, które usatysfakcjonują wszystkich miłośników komiksów autora.

Rok 1988. Młody historyk Iba udaje się na wyprawę Jedwabnym Szlakiem. Praca ma mu zająć dwa, co najwyżej trzy miesiące. Znika.
Mija rok. Jego dziewczyna Ky?ko nadal nie może pogodzić się z faktem zaginięcia ukochanego. Decyduje się więc wyruszyć jego tropem, mając nadzieję, że ten wciąż żyje. Kiedy udaje jej się odnaleźć amulet, który podarowała mu na szczęście, zaczyna dziać się coś dziwnego. Na niebie otwiera się olbrzymi wir, który wciąga ją i… przenosi do XIII wieku. W tym szalonym i niebezpiecznym świecie wojen i okrucieństwa na Ky?ko czeka nie tylko niezwykła przygoda, ale też i odkrycie legendy Króla Wilków. Ale czy odnajdzie ukochanego? I jak przetrwa to, co szykuje dla niej los?

Całość mojej recenzji na blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/12/krol-wilkow-kentaro-miura-buronson.html

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26