Księga drzwi

,,Oto Księga Drzwi. Gdy trzymasz ją w ręku, każde drzwi są wszystkimi drzwiami"

Najbardziej wyczekiwany tytuł fantasy w 2024 roku według portalu Goodreads!

Powieść dla fanów ,,Biblioteki o Północy" Matta Haiga i ,,Niewidzialnego życia Adie LaRue" V.E. Schwab.

Spokojne życie trzydziestoletniej Cassie toczy się bez wyraźnego kierunku między księgarnią, gdzie pracuje, a nowojorskim mieszkankiem wynajmowanym do spółki z przyjaciółką. Wszystko zmieni się, gdy pewnego razu jeden ze stałych klientów sklepu zostawi jej na stole tajemniczą starą książkę. Jak się okaże, daje ona jej właścicielowi niezwykłe moce. I wkrótce Cassie dowie się, że istnieją inne magiczne księgi, które również mogą czynić rzeczy cudowne - lub przerażające.

W ten sposób Cassie wpada w wir przygód, zagrażających życiu jej i jej bliskich. Bo tam, gdzie jest magia, jest i nieograniczona władza.

,,Ta książka jest jak jedna z magicznych ksiąg tej powieści - przenosi do innego świata i sprawia, że zapomina się o wszystkim wokół. Hipnotyzuje czytelnika, nie pozwalając mu oderwać się od lektury nawet na moment. Zarezerwujcie dla niej więcej czasu, bo ,,jeszcze jeden rozdział" zamieni się w czytanie do ostatniej strony!"

Paulina Miśkiewicz

,,Absolutnie magiczna i komfortowa. Ta historia jest jak drzwi do innego świata, w którym przeszłość miesza się z teraźniejszością, a książki są czymś więcej niż tylko kartkami papieru... Zatem nie zwlekajcie. Chwyćcie za klamkę i wejdźcie do miejsca, które was zaskoczy"

Zuzanna Wólczyńska

Informacje dodatkowe o Księga drzwi:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2024-04-10
ISBN: 9788383196145

Tagi: fantasy

Kup książkę Księga drzwi

Księga drzwi - opinie o książce

Hipnotyzująca, klimatyczna okładka to jedynie zapowiedź nadzwyczaj fascynującej i magicznej opowieści, jaką podarował swoim czytelnikom Gareth Brown. Historia wciąga już od pierwszych stron, fundując czytającemu niezapomnianą i emocjonującą podróż w czasie, z której powrót do szarej rzeczywistości okaże się wyjątkowo trudny. Wszelkie misterne opisy i sugestywny styl pisarza tak silnie działają na wyobraźnię i angażują zmysły, że nie sposób nie zagubić się w lekturze, tracąc przy tym całkowicie kontakt z rzeczywistością. Motyw wędrówki w czasie jest przecież jednym z najbardziej pasjonujących i nieobliczalnych, a gdy dołożymy do tego tajemnicze magiczne książki, przekazujące swoim właścicielom nadprzyrodzone zdolności, otrzymujemy oryginalną, mistrzowsko nakreśloną fabułę, która pozostawi po sobie ślad w sercu już na zawsze!

Jestem pod wrażeniem wyobraźni autora. Wykreowana przez niego rzeczywistość jest nieszablonowa, odurzająca i zapadająca w pamięć. Stworzył także znakomitych, niecodziennych bohaterów, którzy czynią tę powieść wyjątkową. Nakreślone postacie są interesujące, boleśnie prawdziwe, wielowymiarowe, zatem wywołują całą lawinę skrajnych emocji. Każda z nich owiana jest nutką tajemniczości, poznajemy je stopniowo, co dodatkowo podsyca atmosferę.

Ta subiektywnie naszkicowana opowieść to idealne połączenie magii, słodko-gorzkich elementów prawdziwego życia oraz demonów przeszłości, które nie pozwalają ruszyć na przód. Każda z postaci zostaje wystawiona na ogromną próbę, gdy w jej ręce wpada księga, dostarczająca magicznych mocy. Największą pokusą jest możliwość podróży w przestrzeni i w czasie, dlatego walka o tą konkretną książkę przybierze formę wyjątkowo niebezpiecznej i cyklicznie rozciągniętej wojny dobra ze złem...

Przepełniona magią, niezwykłymi księgami oraz emocjami, dobrem i złem, miłością i zniewoleniem, a także niebezpiecznymi, nieobliczalnymi przygodami, które przyprawią Was o zawrót głowy! Tak to jedna z tych doskonałych, enigmatycznych baśniowych powieści, o których nie sposób zapomnieć. Jestem przekonana, że skradnie wiele czytelniczych serc!?

Avatar użytkownika - baska
baska
Przeczytane:2024-04-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
?Gareth Brown stworzył fantastyczną opowieść o przyjaźni, oddaniu i tym jak wiele można zdziałać gdy ma się za sprzymierzeńców prawdziwych przyjaciół, a wszystko to otoczone mieniącym się ciepłym światłem magii.

? ,,Księga drzwi" jest opowieścią, która mogłaby wydarzyć się tuż obok nas. Nawet nie trzeba specjalnie wierzyć w baśniowość, czary czy moce nadprzyrodzone.
Tak też było z główną bohaterką - Cassie, która wiodła spokojne życie jako pracownik księgarnio-kawiarni. Aż pewnego dnia jeden ze stałych klientów i jej dobry znajomy pozostawia na stoliku tajemniczą książkę. Od tego momentu jej życie diametralnie się zmienia, bowiem swoich rekach trzyma księgę drzwi, dzięki której może przechodzić przez dowolne drzwi które widziała... Przechodząc przez drzwi swojej sypialni (znajdującej się w Nowym Jorku) może wyjść na wąskiej weneckiej uliczce czy francuskiej kawiarni.

?Historia, o której czytamy jest pełna magii, którą noszą w sobie książki. Bohaterowie opowieści mają możliwość posługiwania się różnymi książkami : księgą cienia, dzięki której zatapiają się w szarość cienia i są niewidoczni dla innych. Księga leczenia, księga bezpieczeństwa, księga iluzji itp. Istnieją też książki, które wykorzystać można zarówno w sposób dobry jak i zły w zależności kto i w jakich intencjach posłuży się magią księgi.

?Cassie wraz z grupą swoich znajomych musi stawić czoła Kobiecie - do szpiku kości przesiąkniętej złem i mrokiem łowczyni książek. Kobieta za swój cel obrała tajemniczą Bibliotekę Foxa - w której znajduje się pokaźna kolekcja magicznych książek.

?Czy bohaterom uda się pokonać księgę kontroli, bólu i rozpaczy? Tego musicie dowiedzieć się sami ?

Mimo, że autor pozamykał wszystkie wątki, liczę na kontynuacje tej opowieści ?